Ľahší kombinovaný kočík, ktorý zvládne aj mierny terén. ABC Design Salsa, Easywalker, Britax?

Zodpovedané
5. feb 2020

Dobry den,

rada by som sa poradila s vyberom kocika. Maleho budeme mat v juni, takze letne babo. Chcela by som dvojkombinaciu (vajicko asi kvoli bezpecnosti Cybex), alebo troj- s kvalitnym vajickom.

Moje kriteria su zatial:

  • aby bol lahky - do 12 kg ideal. 15 kil mi pri niektorych vymakanych ako Hartan ci Iglesina pripada pri nakladani do auta pre mna tazke
  • odpruzenie - nemusi byt velke hojdanie, ale aby pekne zvladal nerovny teren
  • do mesta, ale hlavne na rozbite chodniky, aj polne cesty, strk, kamienky, mierny teren...
  • penove kolieska - tu sa neviem rozhodnut, ci su vhodnejsie ako nafukovacie, ale vychadza mi pri takychto kocikoch vaha do 12 kil
  • dostatocna vyska vanicky - babatko radsej blizsie ako sa velmi sklanat
  • prakticky rozmer do maleho stareho vytahu
  • sedenie v lahu/korytkove - tu by som tiez potrebovala poradit, ci sa korytkovemu uplne vyhnut, niekde to zase odporucaju v pripade bolesti bruska
  • dostatocne priestranna vanicka aj sportova cast
  • odvetravacie sietky
  • polohovanie vanicky - ma vyznam, alebo staci v pripade refluxu len podlozit dekou?
  • priestranny nakupny kosik
  • idealne skladanie aj so sportovou castou

Zatial sa mi paci ABC Design Salsa 4. Trochu sa obavam tych penovych kolies. Pri niektorych citam, ze sa do nich zapichavaju kamienky, alebo, ze sa z nich odstipkava. Zvazovali sme aj Easywalker kvoli nizkej hmotnosti, ale nepaci sa mi, ze primerana vyska vanicky sa da dosiahnut iba s adapterom - a dost kratka strieska. Podobne k ABC mi este vysiel Britax Go a Brio Go, a Go Next.

Chcem sa preto spytat, ci je rozdiel v kvalite tych koliesok pri tychto modeloch. A ci kvoli ich kvalite radsej investovat do noveho, alebo vydzria este aj tie z bazaru?

Dakujem za pomoc 🙂

Ahoj,

podľa toho, čo píšeš, tak je výber ABC Design Salsa 4 za mňa úplne správny. Vyhovuje váhou, super odpružením, extra priestrannou vaničkou, veľkými strieškami, XXL košíkom. Len teda so športiakom nasadeným na konštrukcii sa neskladá, ale úplne všetko sa asi mať nedá. Čo sa refluxu týka, podložiť matrac je úplne dostatočné, nie je nutné mať polohovaciu vaničku. Dokúpiť sa dá aj klin.

ABC Design Salsa 4

Penových kolies by som sa nebála. To, že sa trochu opotrebujú, alebo sa zapichne kamienok dva, nevidím ako nejaký zásadný problém (pena Salsy je kvalitou podľa mňa dobrá, u novších modelov nemyslím, že budeš mať kolesá plné štrku po pár týždňoch, ako je to napr. u Valca). Pena je proste ľahší materiál a ak nejdeš zdolávať hory, oplatí sa skôr mať kolesá penové. Super je aj, že netreba dofukovať ani nehrozí defekt.

Britax Go je tiež super voľba - komfort jazdy je fakt wau, ale zasa je to kočík ťažší, nie najskladnejší. A pena tam je trošku náchylnejšia na nachytanie kamienkov. Aj rukoväť z gumy sa ľúbi ošúpať. Sú to len malé veci a ignorovateľné či zriešiťteľné. Celkovú kvalitu kočíka zasa tak neohrozujú. Za zváženie jednoznačne stojí - ale teda sedák nejde do úplného ľahu (ak si ho nedáš došiť), to ber do úvahy pri rozhodovaní. Go Next má zadné nafukovačky, čo znamená menej kamienkov tam, ale zasa ťažší podvozok.

Britax Go

Britax Go Next

Za mňa, s tým, čo chceš, Salsa áno… Britax áno, ak si ok s mínusmi. Easywalker ti bude nízky, a myslím, že to podľa toho, čo píšeš, to nie je to pravé orechové.

Easywalker Harvey

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli