Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľahší, skladný prvý kombinovaný kočík - dvojkombinácia s možnosťou nakliknutia autosedačky, nižšia maminka, do 500e

Zodpovedané
5. aug 2020

Dobrý deň,

idem si po radu, lebo som už zúfalá. Čakám svoje prvé bábo (na konci novembra) a neviem si dať rady s kočíkom.

Potrebovala by som kočík, asi najlepšie dvojkombináciu, pretože by som si chcela kúpiť bezpečnejšiu autosedačku, ktorá by sa dala nakliknúť na konštrukciu. Mám auto s nie príliš veľkým kufrom a byt na 3. poschodí bez výťahu plus psa, ktorý potrebuje pravidelne venčiť 😆, hotový cirkus. Kočík využijem hlavne v meste, do terénu chcem používať nosič. Nosenie kočíka až do bytu nie je podmienka (bábo odnesiem na rukách alebo vo vajíčku, ale nebránim sa ani prenosnej vaničke, možno by to bolo dokonca veľké plus) - skôr mi ide o ľahký, dobre skladateľný podvozok, ktorý zmestím do auta, keďže veľa cestujem, a o dobrú športovú časť, keďže tú využijem najviac. Nie som vysoká, len 165 cm, a budem ho šoférovať len ja, takže nemusí byť vysoký.

Rozpočet mám do 400-500€, uspokojím sa aj s bazárovým kúskom, hlavne aby to bol zohnateľný kúsok.
Ďakujem za radu 😊

Ahoj!

Ak nižší a cenovo dostupnejší, prvým takým, čo aj do auta pekne zložíš, by bol napr. Espiro Only. Schopné nafukovacie kolesá aj na dedinu, nie je to obluda veľká, ale pritom vanička priestranná a športiak tiež veľmi uchádzajúci (a okolo 2r. si ho aj tak vymeníš za ešte ľahší a skladnejší neotočný športiačik).

Ďalej by som určite spomenula ešte ľahší, skladnejší a hlavne jednoduchý super nápad na začiatok, Baby Design Smooth. Pod 9 kg je fakt topka, na kombináciu; pripojiť autosedačky známych značiek dokážeš, a keď nie je na terén, pre tvoje potreby mi fakt príde, že radšej jednoduchý ľahký kočík, ako niečo funkčnejšie no pre teba nezvládnuteľné. Tiež je to nižší model.

Ďalším, ľahším a zvládnuteľným a nie drahým by bol Joie Versatrax. Alebo kuk na také menšie skladné, praktické modely ako Moon ReSea S, Zopa Move, Muuvo Quick

K vložnej vaničke - aj mne príde ako dobrý nápad, ale až tak moc ich v tejto cenovej a nižšiu váhu vyžadujúcej kategórii nenájdeš. Skvelým by ale, aspoň za mňa, pre teba v takejto situácii bol napr. taký Joolz Hub s vložným Cocoon-om, čo z bazáriku zoženieš aj za takú cenu, ako potrebuješ. Z praktického aj kvalitatívneho hľadiska za mňa absolútne áno - a po dopoužívaní je to jednoduchšie predateľný kúsok. Napr. https://www.modrykonik.sk/market/kociky/c7q1ud/..., https://www.modrykonik.sk/market/kociky/xheq0l/...


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.