Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máme malé auto. Aký kočík odporúčate do terénu aj do mesta?

Zodpovedané
20. júl 2021

Ahoj Ľuďka,

som prvýkrát tehotná a potrebujem poradiť s výberom kočíka, pretože netuším, či vziať len hlbokú korbu alebo rovno 3v1, zároveň sa "bojím" adaptérov na autosedačku, pretože neviem, ako to s nimi vlastne funguje atď.

Bývame v meste v paneláku na 1. poschodí, bez výťahu. Často cestujeme - výlety, dovolenky, príroda a zháňame kočík, ktorý zvládne aj nejaký ten terén, nie len mesto, zároveň sa vojde do nášho kufra auta (Škoda Karoq) a nebude príliš ťažký.

Termín pôrodu mám 17.9. a náš rozpočet na kočík je max. 900 EUR. Nebránime sa ani kočíku z druhej ruky, ale predsa len by sme si kočík chceli nechať aj pre ďalšie deti, tak by mohol byť aj nový.

Aký kočík nám odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

takže pre mňa by bola prioritná voľba lepší kvalitný kočík z bazáru, alebo potom kompromis nového.

Čo sa týka adaptérov, ja by som sa na tvojom mieste vôbec nebála. Naopak sú veľmi praktické a kočíky s nimi majú niekoľkoročné využitie. Na jeden podvozok totiž môžeš postupne osadiť vajíčko (autosedačku), hlbokú vaničku aj športovú časť.

Ak sa rozhodneš, že vajíčko chceš inej značky ako máš kočík ostáva ti možnosť dokúpenia adaptérov a prepojenia s kočíkom. Totiž, niektoré lacnejšie typy kočíkov 3v1 nemajú kvalitnú a bezpečnú autosedačku. Na to by som si dávala pozor, keďže radi cestujete!

Zároveň však máš voľnosť a môžeš sa rozhodnúť, že vajíčko na kočíku vôbec nechceš. A teda chceš kočík 2v1. V takom prípade ti doporučujem z dostupnejších modelov stojí za to ABC Design Salsa 4

  

Prípadne jej vyššia verzia Salsa 4 Air s nafukovacími kolesami.

  

Výborný kompromis ceny, výkonu, váhy a terénnych vlastností, ktorým napomáha aj super odpruženie.

Náročnejšie mamičky určite poteší kočík od Easywalker Harvey2, ktorý môžeš neskôr rozšíriť na súrodenecký kočík.

  

Určite by som si pozrela aj kočíky od značiek Concord, Britax prípadne Cybex, konkrétnejšie v produktovej rade Balios alebo Priam. Cena týchto kočíkov je o trošku vyššia, no za to dostaneš variabilnosť, kvalitu a zaručenú bezpečnosť.

Dúfam, že som ti aspoň trochu pomohla a uľahčila výber.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally