Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mutsy Nexo, Britax B-Agile alebo Cybex Balios S? Aký športový kočík pre 7mesačnú po vaničke?

Zodpovedané
20. apr 2020

Ahoj,

prosím o radu. Mám 7 mesačnú dcérku, a hľadám pre ňu ľahký, skladný kočík s dlhou strieškou - prevažne na kočíkovanie v meste, a aby vydržal aspoň do jej 2 rokov. Mám teraz Mutsy Evo, dcérka už vyrástla z vaničky a športová časť je reálne pre mňa nepoužiteľná. Krátka strieška, ktorá nedrží, a ťažké polohovanie opierky chrbátika.

Mutsy Nexo som videla naživo, zapáčil sa mi - ale trošku sa bojím toho, či nebude v 2 rokoch malý, keďže má užšie sedenie. Je vhodný na "bežné" slovenské chodníky? Nehrkajú kolieska? Pri staršom synovi a dcérke som používala starší typ Britax B-Agile, ktorý bol fajn, ale vadila mi na ňom sieťka v striešké, a nemal polohovanie nožičiek. Novy Mková je už vylepšený. Zatiaľ som asi rozhodnutá pre Nexo, ale chcela by som ho ešte s dcérkou osobne vyskúšať. A ževraj aj Cybex sú kvalitné kočíky.

Ďakujem za rady a odporúčania. Pekný večer 🙂

Ahoj!

Mutsy Nexo, najmä ak si bola spokojná s jazdnými vlastnosťami tvojho Mutsy Evo, je podľa mňa naozaj dobrou voľbou. Jazdne je super, dobre sa ovláda a ťažisko je top, kolesá sú aj odpružené, takže nie je to hrkálka… a teda áno, je trochu užší, najmä v porovnaní s niektorými širokými športovými kočíkmi, ale pre bežné, nie extrémne veľké dieťa je to úplne dostačujúci priestor do tých aspoň troch rokov. Za mňa tento model áno.

Čo sa týka Britax B-Agile M-kovej verzie, ktorá už, áno, má vylepšené kadečo a dá sa polhovať aj pri nožičkách, nie je to vôbec zlý kočík, ale za mňa Mutsy jazdne aj odpružením/kolesami stále vyhráva. Ale určite nespravíš chybu ani so širším B-Agile M- Nižšie verzie by som ale nebrala kvôli ozaj tvrdým kolesám.

A k Cybex Balios S - fajn kočík za tie peniažky, aj jazdne, aj kvalitou, ale ozaj mestský, nie je tak odpružený. Ak sa bojíš úzkeho sedáku u Nexa, tak potom by som bola v strese aj tu - tým, že je to kočík otočný, je priestorovo automaticky menej štedrý a teda aj úzky. Je to ok na typ, ale v porovnaní s neotočnými modelmi na tom nie je tak dobre.

Celkovo by som to zhrnula tak že ak si ok s neotočným modelom, Mutsy bude dobrá voľba. A tým, že nie je taký široký, aj veľmi pohodl ý pre malé bábo, čo ide z vaničky. Super (a teda aj podobne) na tom je aj Nuna Tavo, ktorou ťa tiež inšpirujem (jazdne je na tom veľmi podobne, aj keď sedák je trochu širší, a strieška má tú super clonu Dream Drape. A spomeniem aj môj obľúbený Baby Jogger City Mini GT2, čo je trojkolka na každý povrch, a ešte aj veľmi priestranná (pritom však dostatočne skladná, a super rýchlo).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.