Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mutsy Nio alebo Jané Kawai? Kombinovaný kočík pre nižšiu aktívnu maminku, aj do terénu...

Zodpovedané
23. mar 2020

Ahoj Eli,

uz 5 mesiacov intenzivne vyberam kocik. Som nizsieho vzrastu - 164 cm, a aktivna buduca mamicka. Kocik bude vystaveny nie len chodnikom, ale aj terenu. Neviem sa rozhodnut medzi Mutsy Nio a Jane Kawai. Oba kociky su rozmerovo aj vahovo podobne. Dizajnovo ma sa mi viac paci Jane Kawai, ale nie som si ista, ci vydrzi prechadzky v terene.

Dakujem za radu.

*sabina*

Ahoj!

Pre mňa aktívna mamička znamená v podstate aj šport, ale hlavne ozaj ťažší terén resp. náročnejšie prechádzky, napríklad aj po lesných chodníkoch. V takom prípade sú tvoje dva vybrané kočíky takým fajn kompromisným, ale teda nie úplne 100%-tným riešením. Ak by som vyberala, skôr Jané Kawai - Mutsy Nio mi príde ako prevažne mestský model, čo prejde aj nejaké tie nerovnosti, ale teda nie vyslovene aktívno-terénny kočík. Jané to v tomto prípade má konštrukc’čnú výhodu, aj keď stále by som ho nebrala ako tereňák. Z týchto dvoch by som ho určite preferovala.

Emmaljunga NXT60 či NXT60 F je ešte lepším a najmä odolnejším modelom, takže ak by bol rozpočet voľnejší, určite by som pozrela po týchto modeloch - a skôr s nafukovacími kolesami. Určite je dobrým nápadom aj nový Gesslein FX4 Classic.

Ak by som mala odporučiť ešte niečo iné, ja osobne by som v tomto prípade pozerala asi aj na Concord Wanderer/ Camino. Určite stoja za zváženie aj trojkolky značky TFK …ale aj napríklad bazárový Bugaboo Buffalo.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli z Modrého Koníka