Na čo si dať pozor pri kúpe kočíka Zopa Move Cross 2?

Zodpovedané
9. dec 2023

Ahoj,

prosím o radu s výberom kočíka.

Čakáme s manželom prvé bábätko v marci 2024. Na internete som sa už pozerala na kočíky a zaujal ma, celkom svojím vzhľadom a cenou, kočík Zopa Move Cross 2.

Zatiaľ sme sa s manželom boli pozrieť len v jednom v obchode, kde nás kočík Zopa Move Cross 2 oboch hneď zaujal, a to predovšetkým týmto:

  • dosť veľká a hlboká hlboká vanička, ktorá je položená vyššie,
  • super skladanie športiaku bez nutnosti vybratia nadstavby,
  • veľké nenafukovacie kolesá,
  • dlhá strieška s odvetrávaním,
  • odvetrávanie v zadnej časti vaničky.

Pani predavačka hovorila, že je to celkom dobrý kočík a chybu neurobíme. Odporučila nám ešte Cybex, lenže u neho som postrádala vetranie. Manželovi sa páčil kočík Bugaboo, ktorý pani predavačka odporučila všetkými desiatimi, ale mňa až tak nezaujal vzhľadom. A hlavne mi príde dosť nepraktické, že je nízky. My sme s manžel obaja celkom vysokí, on 193 cm a ja 170 cm.

Predpokladám, že v dnešnej dobe majú kočíky už porovnateľné základné požiadavky, polohovanie chrbta, odvetranie, nastaviteľnú rukoväť, ľahké skladanie, jazda v dvoch smeroch.

My sme z dediny, takže určite budeme jazdiť po poľnej ceste alebo po ceste vyjazdenej na lúke. Určite nepotrebujeme kočík, ktorým by sme prešli korene v lese atď. Od kočíka očakávame hlavne, aby sa nám napr. po mesiaci jazdy po poľnej ceste hneď nerozhŕkal. Vetranie mi príde super pre bábätko, ktoré bude ešte v lete ležať vo vaničke.

Uvažujeme nad kombináciou. Viem, že veľa mamičiek od toho odrádza, že je lepšie si kúpiť športiak potom samostatne, ale nám sa tie kombinácie páčia, resp. jednoducho nám to príde praktické.

Prosím o radu, na čo si pri kočíku Zopa Move Cross 2 dať pozor. Či je niečo, čo sa napr. na týchto kočíkoch kazí. Prípadne podobnú alternatívu podľa tých požiadaviek, ktoré máme.

Je ešte niečo dôležité, čo pri kočíku máme požadovať?

Cenovo tak do 800 EUR.

Ďakujem

Ahoj,

kúpou cenouvo dostupného kočíka Zopa Move Cross 2 neurobíte krok vedľa. Ja osobne vyšším rodičom ako ste aj vy radšej odporúčam práve takéto kočíky. Je to presne pre veci, ktoré si spomenula aj ty. Je to veľmi dobrý kočík, ktorý zvláda prejazd aj nerovnejším terénom. Hodnotenia mamičiek sú väčšinou pozitívne. Občas sa tak ako pri hociktorom inom tovare nájde nejaký ten kazový kus. No v celkovom hodnotení je to kočík, ktorý patrí na trhu k čoraz populárnejším a obľubenejším vo svojej cenovej triede.

Kočík pre vyšších rodičová má spĺňať tieto základné kritériá:

  • vyššie umiestnenie nadstávb na konštrukcií, vďaka čomu nie je potrebné hlboké predkláňanie k dieťaťu,
  • dostatočný výškový rozsah nastavenia rodičovskej rukoväte,
  • obvykle pozerám na priestrannejšiu vaničku, pretože je predpoklad, že dieťa vyšších rodičov bude mať tiež predispozíciu a bude väčšie,
  • absencia zadnej osi kolies, vďaka čomu dlhé nohy vyšších rodičov nezakopávajú pri chôdzi je výhodou.

Veľmi podobným, no oveľa drahším modelom, ktorý rada a často odporúčam vyšším rodičom pohybujúcim sa v nerovnejšom teréne je aj Britax Smile 5Z. Je to vynikajúci kočík, ktorý je nabitý funkciami a vlastnosťami podobnými nielen Move Cross 2, ale aj omnoho drahším kočíkom od populárnych značiek Cybex, Bugaboo alebo Joolz. Odlišuje sa od nich väčšími bočnicami športového sedadla, ktoré dieťa lepšie chránia pred vetrom a chladom. Má síce o čosi vyššiu hmostnosť, no jeho konštrukcia a kolesá sú prispôsobené na prejazd nerovným terénom. Navyše tieto otrasy neprenášajú v zvýšenej miere k dieťaťu, no pohlcuje ich práve vešmi kvalitne odpružená konštrukcia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally