Nafukovacie kolesá a kočík do terénu - je ABC Design Salsa 4 Air vhodnou voľbou?

Zodpovedané
11. mar 2019

Ahoj!

Chcem ta poprosiť o názor na kočík, ktorý sme vybrali. Zapáčil sa nám kočík od ABC Design, konkrétne Salsa 4 Air Diamond Special Edition. Kočík má nafukovacie kolesá a pani v obchode hovorila, že je pre naše potreby ideálny. Dizajnovo sa nám tiež veľmi páči a aj cena je prijateľná. Kočík potrebujeme aj do terénu, keďže bývame na dedine a máme psa, čiže vychádzky budú často po poľných cestách a v lese.

Kamarátky ma síce od nafukovacích kolies odrádzaju, ale to sú ženy, čo vozili v meste.
Za názor ďakujem

Ahoj,

ABC Design Salsa 4 Air je podľa mňa modernou, vydarenou možnosťou pre rodičov, ktorý potrebujú tak trochu robustnejší, terénnejší kočík. Nie je to vyslovene model, ktorý by som zobrala na horu a kamene, ale nerovnosti a pod. dá s prehľadom, preto je fajn spoločníkom aj na dedinu. S čím musíš rátať je vyššia váha - 14,5 kg nie je zanedbateľných a pre napríklad časté cestovanie to nie je nič moc. Zodpovedá však pevnej konštrukcii a nafukovacím kolesám, ktoré sú pre tvoje potreby dosť dôležité. Tiež ber do úvahy, že sedenie je korýtkové, teda sa nakláňa vcelku - nie samostatne chrbát a nôžky. Je tzv. ergonomické, teda tvarované - čiže ak vyžadujúce úplne rovný ľah bez mierne zahnutých nožičiek, toto nie je model pre teba. Tým ale nechcem povedať, že korýtkové sedenie je zlé - práve naopak, je v mnohých ohľadoch výborné. Upozorňujem na to len kvôli tomu, aby si si to uvedomila, keby tvoja predstava náhodou bola iná.

ABC Design Salsa 4 Air

Každopádne, rozumiem výtkam tvojich kamarátok, a to najmä ak sú z mesta. Ťažší kočík môže byť oštarou. Na dedine však pevnosť a stabilitu skôr oceníš. A ak ste ho skúšali aj naživo a stále sa ti páči, za mňa je to dobrý výber.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli