Nafukovacie kolesá a kočík do terénu - je ABC Design Salsa 4 Air vhodnou voľbou?

Zodpovedané
11. mar 2019

Ahoj!

Chcem ta poprosiť o názor na kočík, ktorý sme vybrali. Zapáčil sa nám kočík od ABC Design, konkrétne Salsa 4 Air Diamond Special Edition. Kočík má nafukovacie kolesá a pani v obchode hovorila, že je pre naše potreby ideálny. Dizajnovo sa nám tiež veľmi páči a aj cena je prijateľná. Kočík potrebujeme aj do terénu, keďže bývame na dedine a máme psa, čiže vychádzky budú často po poľných cestách a v lese.

Kamarátky ma síce od nafukovacích kolies odrádzaju, ale to sú ženy, čo vozili v meste.
Za názor ďakujem

Ahoj,

ABC Design Salsa 4 Air je podľa mňa modernou, vydarenou možnosťou pre rodičov, ktorý potrebujú tak trochu robustnejší, terénnejší kočík. Nie je to vyslovene model, ktorý by som zobrala na horu a kamene, ale nerovnosti a pod. dá s prehľadom, preto je fajn spoločníkom aj na dedinu. S čím musíš rátať je vyššia váha - 14,5 kg nie je zanedbateľných a pre napríklad časté cestovanie to nie je nič moc. Zodpovedá však pevnej konštrukcii a nafukovacím kolesám, ktoré sú pre tvoje potreby dosť dôležité. Tiež ber do úvahy, že sedenie je korýtkové, teda sa nakláňa vcelku - nie samostatne chrbát a nôžky. Je tzv. ergonomické, teda tvarované - čiže ak vyžadujúce úplne rovný ľah bez mierne zahnutých nožičiek, toto nie je model pre teba. Tým ale nechcem povedať, že korýtkové sedenie je zlé - práve naopak, je v mnohých ohľadoch výborné. Upozorňujem na to len kvôli tomu, aby si si to uvedomila, keby tvoja predstava náhodou bola iná.

ABC Design Salsa 4 Air

ABC Design Salsa 4 Air je vyššou verziou modelu Salsa 4, patriacou vďaka svojmu prémiovému prevedeniu do Diamond Special Edition. Odľahčená konštrukcia so štyrmi kolesami je v Air edícii vybavená terénnejšími nafukovacími kolesami, ktoré spolu s odpružením zvládnu aj zhoršený terén. Výhodou je aj veľký nákupný košík. Salsa 4 Air sa pýši koženkovými detailmi, efektným prešívaním a lesklou chrómovanou konštrukciou.

Priestranné sedadlo môžeš otáčať a polohovať v oboch smeroch, až do klasického rovného ľahu, vrátane opierky nožičiek. Predáva sa v kombinácii so skladacou hlbokou korbou, ktorá má novo (rok 2022) na prednej strane panoramatické ventilačné okienko - pre lepšiu cirkuláciu vzduchu počas letných dní. Pribudla aj nová pamäťová funkcia, ktorá umožňuje uvoľniť každú stranu korby samostatne, vďaka čomu môžeš mať neustále jednu ruku na madle na prenášanie. Striešku na hlbokej aj na športovej nadstavbe je možné rozopnutím predĺžiť o panel s vetracím okienkom.

Novinkou na rok 2022 je aj Home set v dizajne "braid". Jedná sa o prútenú korbu v retro štýle. Pribudol aj praktický stojan, vďaka ktorému si môžeš dieťa v korbičke postaviť hneď vedľa postele alebo napríklad do obývačky a neustále mu tak byť na blízku.

Ku kočíku je možné pripojiť autosedačku Tulip, alebo s príslušnými adaptérmi aj autosedačky známejších značiek.

Každopádne, rozumiem výtkam tvojich kamarátok, a to najmä ak sú z mesta. Ťažší kočík môže byť oštarou. Na dedine však pevnosť a stabilitu skôr oceníš. A ak ste ho skúšali aj naživo a stále sa ti páči, za mňa je to dobrý výber.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli