Oplatí sa kúpiť Stokke Beat na dovolenku, keď ho nechcem mať ako cestovný kočík?

Zodpovedané
27. júl 2022

Ahoj,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Chcela by som len doplniť, že nehľadám cestovný kočík s rozmerom príručnej batožiny, nakoľko ho nechcem brať na palubu lietadla. Odovzdám ho pri nástupe do lietadla do batožinového priestoru (samozrejme s nejakým obalom spolu aj so sedačkou do auta).

Ani za týchto podmienok si nemyslíš, že sa Stokke Beat oplatí?

A čo Petite&Mars Cross alebo Valco Baby Snap 4 Sport?

Tie malé kolieska u iných športiakov ma strašne odrádzajú.

Ďakujem

Ahoj,

som rada, že si sa znova ozvala a pripomenula sa. Asi som nesprávne pochopila zadanie, že hľadáš kočík s rozmerom príručnej batožiny. To je teraz horúca téma. Tak sa opravedlňujem.

V prípade, že kočík nebudeš brať na palubu lietadla a odovzdáš ho pri nástupe do batožinového priestoru, tak môže byť Stokke Beat vyhovujúcim. Tvoje kritériá však nespĺňa. Je celkovo veľmi málo odvetrávaný na dovolenku k moru. Nemá žiadne náhľadové okienko. Má dve veľmi malé ventilačné (trojuholníkové) okienka, ktoré získaš po sklopení chrbtovej opierky do ľahu. Ďaľšie podobné okienka má na strieške po jej rozopnutí. Rúčka na prenos v ruke, popruh na rameno nečakaj. Viem, že značku Stokke miluješ. Uváž už sama, či je vhodným typom kočíka na dovolenku. Ja by som skôr pozerala iný typ kočíka.

Valco Baby Snap 4 Sport vylučujem. Nespĺňa Tvoje kritérium, aby dieťa z kočíka nevytriasli nerovnosti. Tento kočík nemá žiadne odpruženie. Jediným prirodeným pružením by boli nafukovacie kolesá.

Kočík Petite&Mars Cross sa ľahko ovláda a dobre sa s ním manipuluje. Vďaka celogumovým veľkým kolesám a odpruženej konštrukcii hravo zvládne jazdu mestom, ale aj prechádzky v prírode. Priemer predných kolies je 18 cm a zadných až 20 cm.

Pozri si Bugaboo Bee alebo Easywalker Jackey. Tieto kočíky mám doma. Obidva modely sú vhodné na dovolenku k moru. O Jackeym som nedávno napísala recenziu. Momentálne vyšiel v troch nových farebných dizajnoch.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally