Otočný športový/golfový kočík (aký je rozdiel) pre veľké dieťa a náročnejší terén, s čo najväčšou strieškou

Zodpovedané
19. nov 2020

Dobry den,

potrebovala by som kupit sportovy alebo golfovy kocik (nerozumiem rozdielu medzi nimi) pre dieta od pol roka.

Bola by som rada, ak by splnal nasledovne:

  • priestranne vnutro, co najdlhsie na nozicky, jednoducho pre velke dieta 🙂
  • moznost dat kocik uplne do lahu
  • otocna sedacka v oboch smeroch
  • kolesa do narocnejsieho terenu (nemyslim Tatry, ale extra porozbijane chodniky 🙂 )
  • co najviac sklopitelna strieska

Nemusi byt ani extra lahky, ani extra skladny, staci, ze sa zmesti do kufra auta 🙂
Existuje taky kocik? 😉

Myslim, ze vacsina takychto kocikov nema moznost otocenia sedacky, tak uvitam aj radu bez tejto moznosti 🙂
Dakujem krasne 🙂

Ahoj,

je dôležité si uvedomiť, že otočný kočík a čo najdlhšie, priestranné vnútro sú dve veľmi opozitné požiadavky. Mám pocit, že drvivá väčšina kočíkov je riešená buď - otočný, teda menší, na začiatok a reálne a ideálne tak do dvoch rokov max (a aj menej). A potom “pokračovací” priestrannejší neotočný.

Ak z tých otočných moc skladnosť neriešime, tak radím Britax Go Big alebo Emmaljunga NXT60 F/Emmaljunga NXT90 F.

Britax Go Big

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Flat

Možnosťou je aj Cybex Talos S.

Cybex Talos S 2in1

Potom ti ostanú tie neotočné modely - Baby Jogger City Mini GT2, City Elite, TFK Dot 2, Gesslein S4. Prípadne Britax B-Motion Plus z tých dostupnejších.

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Elite

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air+

Britax B-Motion 4 Plus

Golfky vyslovene neodporúčam. Je to typ s oddelenými rukoväťami a slabšou konštrukciou, ktorá je zastaralá.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli