Peg-Pérego Veloce verzus Cybex Balios 2023. Aké sú výhody a nevýhody týchto kočíkov?

Zodpovedané
13. sep 2023

Ahoj,

rozhodujeme sa medzi Cybex Balios (2023) a Peg-Pérego Veloce. Veloce sa nám zdá väčší na dĺžku. Sme vysokí rodičia a trochu sa obávame, či športová časť Baliosu bude neskôr postačujúca.

Aké sú výhody/nevýhody týchto kočíkov?

Použitie kočíka by bolo mestské, po spevnených chodníkovoch povrchoch, k tomu ešte aj časté nakladanie/vykladanie do/z auta. Nedopátral som sa ani k recenziám spoľahlivosti (reklamácie) Cybex verzus Peg-Pérego.

Na Peg-Pérego Veloce sa mi "nepáči" sklápacia rúčka, bojím sa časom funkčnosti kĺbového mechanizmu. U Baliosu sa mi "nepozdáva" veľkosť.

Ďakujem

Ahoj,

Peg-Pérego Veloce je kočík, ktorý má nižšie položenie nadstáb na konštrukciu a rodičovkú rukoväť nastaviteľnú do výšky 107 cm, preto je vhodný skôr pre stredne vysokých a nižších rodičov. Tento model Vám neodporúčam.

Cybex Balios S Lux, ktorý vyšiel na trh v roku 2023 skôr odporúčam stredne vysokým rodičom, tiež práve pre jeho stredne položenie nastávb na konštrukciu. Od svojho predchodcu Cybex Balios S Lux 2020 (rodičia si ich často zamieňajú) sa líši predovšetkým novým pneumatickým odpružením konštrukcie, zvýšenou 10 kg nosnosťou nákupného košíka a vylepšený bol aj spôsob zapínania 5bodových pásov, ktorý je teraz podobný tomu v autosedačkách.

Ak ste vyšší (nad 170 cm), tak si skôr pozrite kočíky značky Moon, ktoré odporúčam v tejto mojej odpovedi:

Prípadne zvážte kúpu mestského kočíka od značky Cybex, ktorý je vhodný pre vyšších rodičov a to aj vďaka použitiu výškových adaptérov. Je ním Cybex Priam 4, ktorý vyšiel pre rok 2022. Od svojho predchodcu Cybex Priam 3 sa líši predovšetkým vyššie posadenou hlbokou vaničkou pomocou adaptérov, ktoré zároveň slúžia aj pre uchytenie vajíčka. Hlboká vanička má hranatejší tvar a je o 2 cm širšia. Športové sedadlo má nový tvar a vďaka tomu sa poťahy navliekajú v jednom kuse. Vylepšený bol aj spôsob zapínania 5-bodových pásov, ktorý je teraz podobný tomu v autosedačkách.

Prípadne zvážte aj iné, teda cenovo dostupnejšie kočíky, ktoré sú určené pre vyšších ľudí. Nájdeš ich tu:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally