Poradíš otočný športový kočík pre nízku maminu?

Zodpovedané
22. sep 2023

Ahoj,

v prvom rade sa Ti chcem poďakovať za Tvoje skvelé odporúčania. Zakaždým si ma nasmerovala správnym smerom a ja sa na Teba obraciam už po štvrtýkrát.

Hľadám športový kočík. Kúpili sme 3-kolesový Hauck Runner, ktorý je super. Budeme ho využívať hlavne v horách, na chalupe a u babky.

Chcela by so mať športový kočík, v ktorom budem mať dcérku otočenú k sebe. Plus ďalšie požiadavky:

  • vhodný pre nízku maminu,
  • otočný v obidvoch smeroch,
  • zvládne aj dedinský terén,
  • xxl strieška,
  • penové kolesá NIE, lebo nebudem stále vyberať zarezané kamienky.

Pozerala som Espiro Only, ale vraj je to ťažký kočík.

Vieš mi poradiť aj tentokrát?

Ďakujem

Ahoj,

som rada, že som Ti pomohla. Zároveň ma teší, že si sa opäť ozvala.

Model Espiro Only je možné zakúpiť iba v dvojkombinácii. Vyšiel však aj v čisto športovej verzii pod názvom Espiro Only Way.

Pozor však na ročníkové rozdiely. Predchodcom Only Way je model Espiro Only Way 2022, od ktorého sa líši vylepšeným nákupným košíkom a predĺženou nožnou opierkou pri športovom sedení.

Predchodcom Only Way 2022 je model Espiro Only Way 2021, od ktorého sa líši prídavným stabilizátorom a panoramatickým okienkom pri hlbokej vaničke. Pribudla aj možnosť výberu materiálu kolies.

Espiro Only Way je určený pre rodičov, ktorí chcú skladný a ľahký športový kočík s elegantným a moderným dizajnom. K dispozícii je s dvoma typmi kolies:

  • s gélovými, ktoré sa hodia na prechádzky do mesta,
  • s nafukovacími, ktoré sú zase vhodné na nerovnejšie cesty dediny a ľahší terén v prírode.

Má však iba mechanické odpruženie, takže kočík je skôr pocitovo tvrdší. Nízka váha a ľahká manipulácia mu umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom, alebo potreby každodenného skladania kvôli úschove kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii.

S obidvoma typmi kolies váži konštrukcia spolu s nasadeným športovým sedadlom 11 kg, čo nie je vysoká váha. Je to primeraná váha k Tvojej výške. Pozor však pri kúpe na správne zvolený materiál kolies, pretože ten je na dedinu rozhodujúci.

Podobným tvrdším modelom pre nižších rodičov je Cavoe Axo Comfort. Jeho fixná rukoväť vo výške 105 cm a nižšie položenie nadstávb na konštrukciu, ho robí vhodným pre nižších a stredne vysokých rodičov.

Ak chceš lepšie odpružený kočík, tak si určite pozri model Zopa Quest, ktorý by boli pre Teba skvelou voľbou. Je určený pre nižších a stredne vysokých rodičov, ktorí sa pohybujú ako po mestskom povrchu, tak aj po nerovnejších cestách dediny. Nižšia váha a ľahká manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. V zloženom stave bude totiž stáť presne tam, kde ho postavíš. Priestranné športové sedenie je nekorýtkového typu a môžeš si ho napolohovať do takmer úplne rovného ľahu. Navyše je jeho chrbtová opierka tvorená pevnou vetracou sieťkou, tá v horúcich letných dňoch vytvorí vo vnútri kočíka príjemné odvetrávanie. V zimných mesiacoch sa chrbtová opierka zase uzatvára vložkou a zaisťuje tak vo vnútri teplo a útulnosť.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally