Posledný športový kočík pre ročné dieťa po kombinovanom kočíku Moon Scala, na ktorom mi vadia len hrkotajúce kolesá a skladanie

Zodpovedané
30. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som poradiť športový kočík pre dcérku. Teraz máme Moon Scala 2018 (dvojkombinácia) a nepáčia sa mi kolečká, ktoré na horšej ceste hrkajú. Okrem toho mi na ňom neskutočne vadí skladanie. Rozkladať musím na podvozok a sedák, a kedže jednu ruku mám dočasne imobilnú, je to pre mňa dosť komplikované.

Inak s ním nemám žiadny iný problém, a ak existuje športový kočík, ktorý je taký, ako náš Moon, ale má lepšie kolieska a jednoduchšie skladanie, tak som spokojná 🙂

Od športového kočíka potrebujem, aby:

  • sa dal skladať jednou rukou
  • koliečka zvládli aj poľnú kamienkovú cestu a nehrkotali
  • mal otočný sedák (možte napísať aj kočíky, ktoré stoja za zmienku a nemajú otočnú časť)
  • mal dlhšiu striešku
  • vydržal až do 2-3 rokov - bude to už náš posledný kočík.

A ideálne, aby mal kolmé sedenie - ak nebude nevadí.

Ďakujem

Ahoj,

rovnaký kočík ako tvoj Moon Scala, čo sa týka jazdy a iného pohodlia, ale skladnejší, rýchlejšie a jednoduchšie sa skladajúci plus s lepšími kolieskami moc nerátaj, že nájdeš.

Moon Scala

Sú iné kočíky s inými kolesami, inými vlastnosťami. Budú celkovo úplne iné a tiež budú mať negatíva inde. A tiež s to bude odvíjať od ceny, okrem iných premenných - ak budeš pozerať skôr na tie dostupnejšie, alebo budeš pozerať na dizajn/look, iné veci zasa budú slabšie.

Druhá vec, ktorá je veľmi dôležitá si uvedomiť - ak budeš riešiť kočík otočný, budú tam stále tie isté obmedzenia. Otočnosti sa podraďuje nielen váha kočíka a trošku sťažené jazdné vlastnosti, ale aj spôsob skladania - väčšina potrebuje obe ruky alebo sa skladá oddelene.

Tie, čo sú aj jednoručné, prípadne sa skladajú aj so sedákom, budú obvykle menej priestranné (Moon ReSea S).

Moon ReSea S

Prípadne budú mať kratšiu striešku (Joie Versatrax), horšie predné kolesá (Cybex Balios S) a tak podobne.

Joie Versatrax

Cybex Balios S

Takéto kočíky takmer nikdy nevydržia až do konca kočíkovania z hľadiska toho skladania, ako aj priestoru pre dieťa. Ak má dieťatko okolo roka a tvoj plán je posledný kočík až do konca, ja by som nebrala nič iné, ako kočík neotočný.

Nepíšeš rozpočet. To je škoda. Neviem, čím som obmedzená. Mohla by som ti poradiť aj najdokonalejší kočík (taký ale neexistuje 😀), ale ak bude stáť napr. 1000 a ty máš na účte naň vyhradených 350 eur. e to úplne jedno.

Ja by som sa na výber kočík a pozerala ako na kompromis. Poradím ti neotočný, pretože to je podľa mňa to, čo potrebuješ, a to Baby Jogger City Mini GT2. Aj priestranný, aj ultra rýchlo jednou rukou skladný, aj dobrá strieška. Je to taká nie najlacnejšia, športovejšia trojkolka. Z hľadiska funkčnosti je ideálny. No nemá to otočné sedadlo a mnohým proste nevyhovuje jeho dizajn či tri kolesá. Okrem otočnosti by ti každopádne všetko splnil.

Baby Jogger City Mini GT2

Alebo navrhnem otočný model - napr. Baby Jogger City Premier. Je to korýtko a tiež nestojí pár eur. Ale za to je priestranné, jazdne super a aj strieška fajn (a dokonca aj to jednoručné skladanie tam je).

Baby Jogger City Premier

Keď tak si premysli tvoje naozajstné priority. Je to otočný sedák, alebo je to výdrž až do konca? Lebo toto sú napr. protiklady. Premysli si aj rozpočet.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli