Priestranný, pohodlný športový kočík s kvalitnými kolesami, XL strieškou, ľahkým ovládaním+skladaním

Zodpovedané
27. máj 2019

Ahoj Eli,

potrebovala by som poradiť ohľadom športového kočíka. Chcela by som taký aby vydržal do nejakých 2,5-3 rokov. Kritéria sú takéto:

  • vhodný do mesta aj do terénu
  • nehrkajúce a kvalitné, odpružené kolesá (momentálne máme Britax a neskutočne ma rozčuľuje to hrkotanie aj na bežnom chodníku)
  • aby sa dal dať do úplného ľahu a aj úplného sedu, synovi vadí polosed
  • polohovateľná opierka nôh - najlepšie, ak by sa dala nastaviť aj úplne narovno
  • ak by bol v smere aj protismere jazdy, potešilo by
  • ľahko ovládateľný
  • s dostatočne veľkým a hlbokým košíkom, dobre prístupným (to mi na našom tiež vadí)
  • nejak extra skladný byť nemusí, máme veľký kufor, ale mal by sa dať ľahko zložiť - najlepšie jednou rukou
  • priestranný a pohodlný
  • s veľkou strieškou
  • stredná a vyššia cenová kategória

Ďakujem veľmi pekne

Ahoj,

z otočných modelov by som premýšľala najmä nad Emmaljunga NXT60 F alebo Gesslein Indy Comfort.

Emmaljunga NXT60 Flat

Gesslein Indy Comfort (Classic)

Ďalej aj Cybex Priam. Musty Nio taktiež stojí za zváženie - aj s kratšou opierkou nôh sa mi tam zmestilo aj väčšie dieťa.

Cybex Priam 3

Mutsy Nio

Vyslovene na terén by som určite zvážila aj Britax Go Big - ten nemá podľa mňa tak šikmé sedenie, resp. po vytiahnutí až nadoraz je podľa mňa dostatočne kolmé.

Britax Go Big

Z menších kočíkov zasa Joolz Hub.

Joolz Hub

Z neotočných modelov by som pozerala napríklad na Nuna Tavo, Mountain Buggy Urban Jungle (strieška nie je XXL, ale preklápa sa), TFK Joggster Lite Twist alebo Joggster Trail (to už tak viac do terénu).

Nuna Tavo

Mountain Buggy Urban Jungle

TFK Joggster Lite Twist

TFK Joggster Trail

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli