Prvý kombinovaný kočík, čo vydrží aj na ďalšie deti, zvládne aj 2m manžela, má veľkú vaničku a je skladný (do 800 eur)

Zodpovedané
20. apr 2020

Ahoj Eli,

v júli očakávame prvý prírastok a teda začínam sa obzerať po kočíkoch, s ktorými nemám absolútne žiadnu skúsenosť.

Takže by som bola veľmi vďačná za tipy na základe týchto kritérií 🙂:

  • troj-, resp. dvojkombinácia, ktorá poslúži aj ďalším dvom prírastkom, teda, bola by som rada, aby kočík čo-to vydržal
  • mal by byť skladnejší (máme malinký byt, aj menšie auto)
  • s kočíkom chceme chodiť nielen po meste, ale aj do náročnejšieho terénu
  • manžel má takmer 2 metre, tak aby sa mu kočík pohodlne držal
  • bude to júlové bábätko, a ak bude po tatovi, tak by som chcela, aby sa v zime zmestil do vaničky :D
  • úložný priestor napríklad na nákup
  • rozpočet cca 800 eur (použitý, alebo nový)

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

keď tak pozerám na tvoju otázku, prvý mi napadol model ABC Design Salsa 4. Nie je ťažký, má ultra veľkú vaničku aj košík a nie je neskladný. Ale na druhú stranu sedák treba zložiť osobitne. Celkovo vyhovie aj vysokému tatinovi, cene a kritériám, ktoré udávaš.

Mimo toho ešte spomeniem, že malinké auto/byt, ale veľká vanička, košík a vysoký manžel moc spolu nejdú - nejde spojiť ozaj skladný, ale ozaj vysoký kočík a veľkú vaňu. Tak sa tu snažím o čo najlepší kompromis.

ABC Design Salsa 4

Uvediem ďalej aj model Jané Kendo alebo Kawai s vaničkou Micro (menší model, ale zasa spĺňa tú kompaktnosť a celkovo dobrá funkcionalita v pomere k cene), ale aj Moon Style, kde je tá vanička ozaj veľká.

Jané Kendo

Jané Kawai

Moon Style

Ďalej by som prešla do bazárových modelov, kde by som kuk značku Emmaljunga a potom aj Bugaboo Fox by bol výbornou voľbou z bazáru (ale tiež sa skladá oddelene konštrukcia, ak chceš dosiahnuť akú takú kompaktnosť).

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT90 Flat

Bugaboo Fox

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli