S akým terénom si poradia dokúpené terénne predné kolesá kočíka Cybex Priam 4?

Zodpovedané
17. aug 2022

Ahoj,

po dlhom premýšľaní som sa nakoniec rozhodla pre nový Cybex Priam 4. Zároveň ma zaujala možnosť dokúpiť si predné „terénne“ kolesá. Raz za čas by som chcela kočík vziať na poľnú cestu a dedinské chodníky, pretože starí rodičia bývajú na dedine.

Ako náročný terén Priam zvládne s touto sadou kolies?

Ďakujem

Ahoj,

CYBEX PRIAM Predné kolesá Set Terrain, čiže os s kolesami má premeniť Tvoj Cybex Priam 4 alebo Cybex e-Priam na terénny kočík.

Balenie obsahuje 2 ks Terrain kolies, os a tri sady ráfikov, ktoré si nasadíte podľa farby konštrukcie.

Po nasadení nastane strata prednej aretácie kolies, čiže otočnosti. Zaaretuj si na Tvojom kočíku teraz predné kolesá a uvidíš ako Ti pôjde. Nie je to už taká hladká jazda, hlavne stratou jednoduchej manévrovateľnosti a jednoručnej ovládateľnosti. Po nasadení Terrain kolies budeš zatáčať tak, že musíš kočík nadvihnúť na zadné kolesá a zatočiť. Je to podobné ako pri schádzaní, či vychádzaní na obrubník.

Takéto kolesá sú vhodné skutočne do náročnejšieho terénu - hrboľatá poľná cesta, kamenistá cesta, štrková cesta, či vysoká tráva alebo neupravená lesná cesta. Teda skutočne nerovná cesta.

Takýto ťažší terén je náročný na zaťaženie rukoväte a konštrukcie. Môže sa stať, že si Priam „rozhegáš". Do terénnu sú určené terénne kočíky. Cybex Priam 4 patrí do kategórie mestských kočíkov a k tomu má aj prispôsobené možné zaťaženie konštrukcie a odpruženie.

Sama zváž, či je to pre Teba potrebné a vhodné.

Ja osobne Ti skôr na cestovanie odporúčam zakúpiť lacnejší cestovný kočík, pri ktorom Ťa nezamrzí ani nejaký občasný škriabanec. Tým sa bohužiaľ pri cestovaní a hlavne nakladaní z a do kufra auta nevyhneš.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally