S ktorým kočíkom budú spokojní nízki rodičia na dedine?

Zodpovedané
10. feb 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom vhodného kočíka. Buď to bude dvoj alebo trojkombinácia. Na cene v podstate nezáleží, pozerám na bazáre. Mám 150 cm, priateľ 168 cm. Bývame na dedine, takže kočíkovať budeme najviac na trávnatom, štrkovom a lesnom teréne.

S ktorým kočíkom budeme spokojní?

Ďakujem

Ahoj,

pozri si kvalitný bazárový Bugaboo Cameleon 3, ktorého konštrukcia váži 9,6 kg. Má robustnejší stred a po zložení sa už neuzamkne. Má podstatne zväčšený nákupný košík. Ďalej má výškovo nastaviteľnú rúčku, ktorú budeš počuť pri polohovaní klikať. Pomáha sa tak jednoduchšie zorientovať v jednotlivých polohách. Popruh na ruku je jednoduchší - menší bez možnosti nastavenia. Čo je ale dôležitejšie, tak má nižšie položenú hlbokú vaničku. Predné gumové kolesá sú jednoduchšie v spoji. Odnímajú sa bielym tlačidlom vpredu namiesto vysunutia kolieskového mechanizmu zhora. Zadné pneumatiky plnené penou s priemerom 30 cm prejdú aj dedinské cesty. Kočík je dostupný v bazári MK od 80 eur za holú konštrukciu.

Nižšie posadenú vaničku nájdeš aj u modelu Espiro Only. Na plnohodnotný kombinovaný kočík sa však pýši až 22kg nosnosťou, zatiaľ čo jeho váha neprekračuje 11 kg. A dokonca aj so sedadlom je zložený do dostatočne kompaktných rozmerov. Má plne otočné, priestranné a do úplného ľahu polohovateľného sedadlo. To má aj extra vrecko v spodnej časti. Hlboká vanička je dostatočne priestranná s vnútornými rozmermi 75 × 34 cm. Je aj polohovateľná. Konštrukcia je odpružená a vybavená nafukovacími kolesami, takže aj nejaký ten terén nebude prekážkou. Výhodou je aj extra priestranný nákupný košík. Bazárové trojkombi kočíky, sa tu na MK pohybujú od 380 eur.

A určite si pozri aj nižšie umiestnený Joolz Hub+ alebo Joolz Hub. Aj keď tieto kočíky sú určené do mestského terénu, pre ich penové kolesá. Bežne ich vídavam sa pohybovať na dedine. Bazárové kočíky sa tu na MK pohybujú od 230 eur.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally