Široká vanička (37cm>), kočiar do 500€, prípadne ako vyriešiť zimu plus dcérku, čo rada spí na brušku

Zodpovedané
7. jan 2021

Ahoj,

Máme čoskoro už 4-mesačnú dcérku, ktorá sa naučila približne od 2. mesiaca spávať na brušku. Táto poloha jej veľmi vyhovuje. Spinkáva nám veľmi dobre. V noci sa zobudí nanajvýš na jedno kojenie.

Z dôvodu tejto polohy je pre ňu náš kočiar už úzky. Navyše teraz je zima a keď je naobliekaná, plus fusak, nevie sa tam už uložiť. Von však s ňou chodiť potrebujeme.

Hľadám kočiar s vaničkou šírky od 37cm vyššie, max do 500€, prípadne prosím o radu, ako tento problém vyriešiť, keďže je to naše prvé dieťa a mám minimum skúsenosti aj v oblasti kočiarov.

Srdečná vďaka za odpoveď.

Anička

Ahoj,

toto bude asi ozaj ťažké a pravdu povediac neviem, či dáva zmysel kupovať v štyroch mesiacoch hlboký kočík len na zimu, fusak a ležanie na brušku. Ona totiž, ako teraz bude rásť, už bude aj hlávku dvíhať, obzerať, loziť, a je možné, že dosť obmedzené priestory vaničky s vysokými okrajmi ju aj tak veľmi rýchlo omrzia. Ak naozaj o niečom takom uvažovať, proste pozri nejaké ozaj retro kúsky z bazáru, lebo to sú asi jediné hlboké kočíky, čo by aj tú šírku splnili.

Mojou druhou radou potom bude proste prejsť do športiaku. Aj keď chvíľku trvá, kým si na popruhy zvykneš a dáš dcérku pohodlne, ale ja som tak vozila syna presne čo mal rád spinkanie na brušku potom aj v športiaku a úplne v pohode sa to dá. Najskôr pekne nainštaluješ fusak, dieťatko dáš doň, zapneš aj keď je opačne, aspoň okolo prdelky a dozatváraš fusak. Len to nesmie byť korýtko - vtedy to nepôjde.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli