Skladný, odpružený, otočný športiak aj do terénu. Joolz, Oyster 3, Easywalker, Cybex, Moon?

Zodpovedané
10. mar 2020

Dobrý deň,

zvažujem kúpu menšieho, otočného, skladného a hlavne odpruženého športiaku, vhodného aj do horších terénov ('dedinské chodníky', príležitostne štrk) pre 6-mesačné bábo. Podmienkou je hlavne predĺžená strieška a jednoduché skladanie.

Kočík nemusí byť vhodný na zimu, ani čo sa miesta na fusak týka, pretože na to mám športovú časť z nášho kombinovaného kočíka. Bohužiaľ, ten zaberá v aute veľa miesta a nie je vhodný na presuny. Pozdáva sa mi Joolz Hub, Oyster 3, Easywalker Mosey+, Cybex Balios S Lux, alebo Moon ReSea Sport. V toľkom množstve kočíkov som už stratená.

Ďakujem za radu.

Ahoj,

mne osobne príde Babystyle Oyster 3 ako skôr mestskejší model, neviem či akurát pravidelne na horšie terény. Ani strieška v ľahu nie je najdlhšia, a predĺženú striešku uvádzaš ako podmienku.

Babystyle Oyster 3

Joolz Hub, aj keď menší, mi pre odpruženie príde snáď ešte vhodnejší, ale predsa len je to menší kočík, čo možno pri tých presunoch dosť oceníš. Naviac s pomerne odolnou konštrukciou.

Joolz Hub

Easywalker Mosey+ mi z nich príde asi naj, čo sa jazdy a pomeru cena-výkon týka. Nanešťastie tiež v ľahu strieška nie je dlhá, to budeš keď tak potrebovať nejaké univerzálne tienidlo/clonu.

Easywalker Mosey+

Cybex Balios S nie je akurát top na nerovnosti, je to viac mestský kočík. Záleží, čo očakávaš a celkový pomer cena-výkon-strieška je veľmi pekný.

Moon ReSea Sport je na tom podobne.

Cybex Balios S

Moon ReSea Sport

Daj si dokopy kde si ochotná ustúpiť a či je tá kompaktnosť väčšia priorita ako nerovnosti. Plus vezmi do úvahy striešku a podľa toho vyberieš jednoduchšie 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli