Športová časť - klasické sedenie alebo korýtko?

5. dec 2018
Zaujímalo by ma čo je pre dieťa pohodlnejšie a lepšie - klasicky polohovateľná športová časť, alebo typ "korýtko"?
Ahoj!

Nie je tu jednoznačná odpoveď, a nie je možné povedať, že jedno ti 100% vyhovie, alebo druhé že je zlé. Ani odborníci sa v tomto ohľade nevedia zhodnúť.

Čo sa klasického sedenia týka, je určite výborné najmä na dlhodobý spánok. Tiež je vhodnejšie v prípade, ak dieťatko v kočíku spáva na boku či nebodaj na brušku - toto sa v korýtku nedá. Klaicky polohovateľné sedačky sú tiež často o niečo priestaŕannejšie (nedá sa to ale povedať o všetkých).

Korýtková športová časť sa nedá vystrieť do roviny, prináša však väčšiu istotu sedenia. Ak dieťatko ešte nesedí s istotou, alebo má reflux a potrebuje byť mierne nadvihnuté, v klasickom sedení sa môže šmýkať - v korýtkovom ho Lkový tvar sedenia pekne istí. Niektorí odborníci ho pre novorodenca v brušku pripomínajúci tvar preto nazývajú aj ergonomickým.

Čo sa dne tebe a tvojmu dieťatku, ťažko povedať. Vyberaj srdcom - ak je mamina nervózna zo svojho výberu, bábo to vycíti, a môže byť v kočíku nervózne tiež. Oba typy majú svoje výhody aj nevýhody a všeobecne sa odporučiť nedá. Pri výbere jedného i druhého sa riaď hodnoteniami, odporúčaniami, a samozrejme aj svojím rozpočtom a ďalšími požiadavkami na vlastnosti kočíka. Báť sa sedenia nemusíš ani jedného 🙂
Polož anonymnú otázku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli