Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík alebo dvojkombinácia do 750 eur, ľahší a skladný do auta, pre vyššiu mamičku

Zodpovedané
5. aug 2020

Ahoj Eli,

prosím poradíš športový kočík alebo dvojkombináciu vhodnú pre vysokú maminu - 176 cm, a bábätko narodené koncom septembra. Chcela by som kočiar do cca 700-750€, ľahký kočík, ktorý sa dobre skladá aj do auta, nie mohutný, aby vydržal aspoň do 2 rokov dieťaťa.

Páči sa mi Cybex Balios S Lux, ale obávam sa, že mi tam dieťa aj s fusakom už v januári - februári nevojde, a že je vanička pre mňa príliš nízko. Sú moje obavy opodstatnené? Pozerala som aj na Moon Style, ale naživo ho nemám vyskúšaný. Zvážila by som aj lepší kočík z bazáru.

Ďakujem za odpoveď 🙂

Ahoj!

Je pravda, že Cybex Balios S nie je najvyšší kočík, najmä s vaničkou, a že sedadlo je užšie (čo je dané otočnosťou plus relatívnou kompaktnosťou modelu). Nie je to vôbec zlý kočík, ale je prevažne menstský. Do dvoch rokov podľa mňa absolútne vydrží, a aj dieťatko okolo roka, roka a pol s fusakom tam podľa mňa vpraceš ok.

Ako alternatíva s vyššie umiestnenými nadstavbami (aspoň trochu) je podľa mňa Moon ReSea S úplne fajn, najmä čo sa týka vaničky, ale naopak sedadlo bude mať podstatne kratšiu ložnú plochu sedáku, takže ani tam nečakaj nejaký priesatorový luxus. Inak ti podľa mňa vyhovie - skladnosť je fajn, materiály tiež, akurát možno strieška v ľahu a s tým sieťovaným okienkom bude menšie mínus… Preto tiež odporučím Joie Versatrax - aj sedadlo je tu vyššie, aj keď strieška v ľahu je tiež kratšia (riešiteľné clonou). Taký cenovo dostupný, ale šikovný model, ak nehľadáš niečo špeciálne. Moon Style by ti váhou, vaničkou aj vysokosťou za mňa určite vyhovel, ale tiež nemá najväčší sedák plus je to tvrdší, veľmi mestský kočík, takže to treba vziať pri zvažovaní do úvahy.

Ja by som, najmä pre tú vyššiu postavu, kuk aj Jané Kawai, aj keď je trochu drahší (trojkombi okolo 799, ale po registrácii napr na aladdin máš ešte 5% dole, takže je to zvládnuteľné…). Pekný, pevný, vyšší kočík, a aj keď vanička Micro znie ako malá, je v skutočnosti dosť priestranná.

Za mňa je super aj Baby Jogger City Premier - “veľký”, no kompaktne skladajúci sa kočík s ozaj priestranným (korýtkovým) sedadlom, čo ti naozaj vydrží.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.