Športový kočík do 300€, priestranný a polohovateľný, s dobrým ťažiskom a aj horší terén (aj bazár)

Zodpovedané
21. okt 2019

Eli, poraď mi, prosím, športiak s týmito charakteristikami (a obmedzeným rozpočtom); ideálne nový, ale "pre prípad" môžeš uviesť aj bazárový:

  • primerane odpružený na bežné mestské (rozbité) chodníky (nafukovacie kolesá sú plusom)
  • ľahká manipulácia (aj) jednou rukou
  • skôr ľahší (nie tank) - /"poľské" moc nepreferujem, ale ak by bol v možnostiach aj taký, tak ho vezmem do úvahy/
  • polohovanie (takmer) do ľahu
  • polohovanie aj nožičiek (dôležité)
  • veľká strieška + okienko v strieške (nevyhnutnosť, ak by šlo o neotočný kočík)
  • dostatočný priestor pre dieťatko (nie malý kočík - boli sme napr. pozrieť Zopa Move, Moon ReSea a boli malinké pre naše potreby, takže určite niečo väčšie, ale nie obrovské)
  • 4-kolesový
  • s dobrým ťažiskom (veľmi dôležité)
  • dobre zvládajúci aj zasneženú "plačkanicu"

Ako "bonus", ale nemusí byť:

  • polohovanie chrbtovej opierky nie pásom, ale páčkou
  • otočný v oboch smeroch
  • možnosť pripojenia autosedačky/hlbokej vaničky

Vďaka za všetko,
za Tvoj čas a ochotu, pomoc, radu a trpezlivosť 😉🙂

Ahoj,

nejak som pomyslela na Concord Wanderer.

Concord Wanderer

Joie Versatrax by určite tiež stál za zváženie - cena sa práve pohybuje okolo 300 eur. Len tam nie je tá strieška taká veľká. Ak to prekusneš, alebo si zaobstaráš clonu, budeš mať veľmi fajn kočík a v sume, v ktorej potrebuješ.

Joie Versatrax

Z neotočných, tiež odtiaľ (230 eur), alebo aj z bazáru, mi ihneď napadol fakt výborný a svojho času super obľúbený Concord Fusion. Dobrá váha s nejakými tými all-terrain vlastnosťami a ozaj pohodlný (pre dieťa aj pre teba na manipuláciu) - len teda mu niečo chýba, a to náhľadové okienko v strieške. Buď bez toho, alebo sa dá strieška dať ušiť.

Concord Fusion

Nuna Tavo v dobrej akcii (lebo plná cena je 350 eur), alebo bazárová, mi tiež príde ako skvelý nápad z tých neotočných. A ešte spomeniem aj Joie Mytrax, Mutsy Nexo (užší, ale super jazdné vlastnosti); z fakt lacných, Lionelo Annet Tour.

Nuna Tavo

Joie Mytrax

Mutsy Nexo

Lionelo Annet Tour

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli