Športový kočík od 1 roka, ktorý nahradí Joolz Day1 - rovný ľah, kompaktnosť, no hlavne jazdné vlastnosti

Zodpovedané
9. aug 2020

Ahoj Eli!

obzerám sa po športovom kočíku, ktorý nahradí náš aktuálny Joolz Day 3. Moje očakávania sú nasledovné:

  • odpruženie, ktoré znesie rozbité chodníky, obrubníky, mačacie hlavy a trošku prírody
  • veľká strieška, ktorá dobre ochráni pred slnkom aj vetrom
  • rovné sedenie/ležanie, nie korýtko
  • ľahké ovládanie jednou rukou
  • praktické skladanie - ideálne sedacou časťou dovnútra, aby sa sedacia časť v aute nešpinila
  • prateľné poťahy v práčke
  • kompaktnosť po zložení - čím menší tým lepšie, ale nie na úkor pohodlnosti pre dieťa, pripadne na úkor jazdných vlastnosti
  • no a ak by bol aj pekný a štýlový, nepohnevám sa 😀

Kritériá idú od najdôležitejšieho po najmenej dôležité, ale ideálne ak by mal kočík všetko, čo si uvedomujem, že asi nie je reálne.

Ďakujem pekne.

Lucka

Ahoj,

ak je prioritou odpruženie resp. konštrukcia a kolesá, ktoré znesú rozbité chodníky, obrubníky, mačacie hlavy a aj trošku prírody, tak mojou prvou myšlienkou by jednoznačne bol Baby Jogger City Mini GT2. Určite nie je štýlovkou, ktorú možno práve máš na mysli, ale naopak, dosť ho momentálne používajú práve bloggerky a influencerky. Je to niečo iné, dizajnovo čisté a jazdne a skladaním (aj keď sedadlom smerom von) veľmi praktické. Ja by som mu jednoznačne skúsila dať na takéto používanie šancu - poteší ťa super jazdnými vlastnosťami.

Baby Jogger City Mini GT2

Skladanie dovnútra a relatívne pekné odpruženie, aj keď stále veľmi mestský kočík. Strieška nie je mini, ale nie je ani obrovská. To vieš doriešiť tieniacou moskytiérou od rovnakej značky - na odporučenie by bol určite Mutsy Nexo. Po značkách ako Stokke a Joolz maminky k Nexo vcelku často (so spokojnosťou) prechádzajú.

Mutsy Nexo

Bez nejakej štýlovosti by sa dal jazdne aj osptatnými vlastnosťami super odporučiť TFK Dot 2. Super priestorom, strieškou, odpružením a kolesami, a pritom skladanie dovnútra a a ešte aj kompaktné.

TFK Dot 2

Tiež nie dizajnovka, ale funkčný by bol aj Gesslein S4.

Gesslein S4 Air+

A spomeniem aj skoro-golfky Maclaren Techno Arc.

Maclaren Techno Arc

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli