Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík po Valco Snap 4 - Oyster Zero, Mutsy Nexo? Kolmý sed a vyššia nosnosť podmienkou

Zodpovedané
9. nov 2019

Ahoj,

prosím ťa, som tak nejak na pochybách, ktorý športiak si vybrať. Mam Valco Snap 4 a rada by som vymenila buď za Oyster Zero alebo Mutsy Nexo, prípadne Cybex Eezy S+.

Podmienkou je:

  • okno v strieške,
  • nešušťáková látka a aj prekrytie boku kočíka látkou (napr BGB Bee som chcela, ale z boku je strašne otvorený),
  • aby krpec sedel takmer rovno, inak sa mu nepáči sedieť v kočíku,
  • odpruženie co najlepšie,
  • poskladať do menšieho kufra auta,
  • a nižšia hmotnosť.


Malý má pomaly 1,5 roka a okolo 10-11 kíl, tak by kočiar mal vydržať aspoň do tých 18kg.
Ďakujem

Ahoj!

Tu je to trochu dilema. Cybex Eezy S+ by som tu vylúčila. Je to užší kočík, so šikmejším sedením, a nie tak moc krytý - podľa mňa ten nie je to, čo hľadáš. Ja osobne som po Valco Snap presedlala na Oyster Zero a bola som maximálne spokojná - široké sedenie, strieška, materiál, pruženie kolies, ľahunký a ťažisko tak super, že mi prišiel ľahší ako Valco… takže za seba môžem absolútne odporučiť túto voľbu, ale musím ťa varovať, že úplne kolmé to sedenie nie je. Nie je to žiadny polosed, to teda nie, len teda píšeš takmer rovno, čo všeobecne kočíky s pásovým polohovaním úplne kolmé proste nebývajú. Je to ale dostatočne vysoký sed, aspoň za nás - a moji synovia boli v sedáku spokojní.

Mutsy Nexo má ten sed snáď aj ešte trochu kolmejšie, a čo sa váhy, skladnosti i manipulovateľnosti týka, je jednoznačne veľmi dobrý, len tam by mohol byť problém, že píšeš, že by si rada, aby kočík vydržal do 18 kg. Nexo je užší model, podľa mňa nie najlepší pre extra veľké alebo fakt staršie dieťa. Mimo to je super. A kuk by som aj na Gesslein S4, aj keď stále tam to sedenie nie je také kolmé…

Sedeniu rovno by pomohlo polohovanie na páku - má ho napríklad Joie Litetrax alebo Mytrax - ale sú už ťažšie o čosi, a aj odpruženie je cítiť trochu menej.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.