Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj!

Tu je to trochu dilema. Cybex Eezy S+ by som tu vylúčila. Je to užší kočík, so šikmejším sedením, a nie tak moc krytý - podľa mňa ten nie je to, čo hľadáš. Ja osobne som po Valco Snap presedlala na Oyster Zero a bola som maximálne spokojná - široké sedenie, strieška, materiál, pruženie kolies, ľahunký a ťažisko tak super, že mi prišiel ľahší ako Valco… takže za seba môžem absolútne odporučiť túto voľbu, ale musím ťa varovať, že úplne kolmé to sedenie nie je. Nie je to žiadny polosed, to teda nie, len teda píšeš takmer rovno, čo všeobecne kočíky s pásovým polohovaním úplne kolmé proste nebývajú. Je to ale dostatočne vysoký sed, aspoň za nás - a moji synovia boli v sedáku spokojní.

Mutsy Nexo má ten sed snáď aj ešte trochu kolmejšie, a čo sa váhy, skladnosti i manipulovateľnosti týka, je jednoznačne veľmi dobrý, len tam by mohol byť problém, že píšeš, že by si rada, aby kočík vydržal do 18 kg. Nexo je užší model, podľa mňa nie najlepší pre extra veľké alebo fakt staršie dieťa. Mimo to je super. A kuk by som aj na Gesslein S4, aj keď stále tam to sedenie nie je také kolmé…

Sedeniu rovno by pomohlo polohovanie na páku - má ho napríklad Joie Litetrax alebo Mytrax - ale sú už ťažšie o čosi, a aj odpruženie je cítiť trochu menej.