Stoke Beat, Joolz, či iná krásna, nie ťažká kombinácia na celé kočíkovacie obdobie okolo 1000 eur

Zodpovedané
25. aug 2019

Ahoj,

vedela by si odporučiť kočík? Chcela by som trojkombináciu - žiaden poľský kočík, ale taký, aby som ho reálne vedela využiť celé kočíkovacie obdobie. Aby zvládol mierny terén (občasne - upravené štrkové cestičky, prípadne horšie odhrnuté chodníky v zime), no primárne aj tak budeme v meste - čiže chodníky, občas mačacie hlavy a nakladanie, vykladanie do auta.

Čiže aby mal:
kvalitné kolesá,
dostatok miesta pre dieťatko (aj v zime s fusakom)
sedenie NIE korýtkové
väčší košík
štvorkolesový
športová časť aby sa skladala spolu s konštrukciou
nosnosť keby bola do cca 20kg - nejde mi o číslo, ale aby reálne odniesol
váha kočíka aby nebola extra vysoká, čiže nejakých 13kg by bolo maximum

Zatiaľ mi do oka padol Stokke Beat, no neviem koľko reálne € by vyšiel vcelku (vanička, vajíčko, športiak), potom môj vysnívaný Joolz (ale ten myslím má športovú časť zvlášť od konštrukcie pri skladaní, ale nie som si istá).

Rada si nechám poradiť, prípadne ak mi vieš odporučiť nejaký krásny kočík okolo 1000€

Ahoj,

Stokke Beat je určite super voľba, aj mne osobne momentálne imponuje asi najviac. Športiak plus vaničku vyskladáš za cca 840 eur (ak obchod ponúka nejakú registračnú zľavu, ešte o kúsok menej), plus teda rátaj s vajíčkom, podľa značky, od 100 - 200 eur (a vyššie za extra značky, prípadne ak budeš kupovať základňu). Čo je, na to, ako je to kočík, celkom klasická suma. Za mňa, ak sa ti páči, je to super výber.

Stokke Beat

Čo sa značky Joolz týka - sú to skôr užšie či plytšie kočíky, aj keď s ozaj dobrými jazdnými vlastnosťami. Z väčších, skladajúcich sa oddelene myslíš asi Joolz Day, ktorý je ale aj riadne neskladný, trochu ťažký na svoj - prevažne mestský - typ a ešte je to aj korýtko. Jediným vhodným - nekorýtkovým Joolzom by bol Hub, ktorý je fakt skvelý, ale pre veľké dieťa často menší (úzky). Za mňa osobne je na otočný kočík veľkostne v pohode, ale ak očakávaš ozaj veľký kočík a 20kg dieťa v ňom, asi tento radšej obíď.

Joolz Day3

Joolz Hub

Emmaljunga NXT60 F je jednoznačne kočík, ktorý vydrží aj tých 20 kg a aj tam veľké dieťa zmestí. Nie je to už taká dizajnovka - je to skôr funkčný dizajn, ale tá kvalita a materiály ho za mňa krásnym robia. Plus teda jednoznačne absolútne funkčným a praktickým aj do terénu. Nie je to najľahší kočík (cca 13,6), ale na jazdu je príjemný a je dokonca na svoj typ aj ozaj skladný.

Emmaljunga NXT60 Flat

Mamas&Papas Ocarro by mohla byť zaujímavá dizajnová voľba - ak je teda aj dizajn to, čo veľa zaváži. A nedá mi nespomenúť aj obľúbený Cybex Priam. Aj keď je to drahší kočík, dajú sa občas nájsť pekné ponuky.

Mamas&Papas Ocarro

Cybex Priam 3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli