Stokke Beat - Joolz Hub - BJ City Mini GT2 - aký športiak vybrať pre sedemmesačného i dvojročného?

Zodpovedané
24. feb 2020

Ahoj Eli,

chceli by sme Ťa poprosiť o pomoc. Teraz máme Peg Perego Book S a prišiel čas na zmenu. Samozrejme, že by sme chceli ísť do niečoho lepšieho. Máme 2 synov. Mladší má 7 mesiacov a starší 2 roky, a patria medzi tie "väčšie" deti. Prioritne bude športový kočík určený pre mladšieho, ale chceme, aby sa do neho v prípade potreby zmestil aj starší syn (skôr príležitostne, ak nebude vládať... ).

Hľadáme športový kočík, ktorý:

  • bude polohovateľný aj na spanie
  • zvládne terén lepšie, ako náš aktuálny kočík
  • dobre manévrovateľný
  • sa bude dať dobre poskladať do kufra auta (bez odmontovania kolies)
  • nemusí byť otočný
  • hmotnosť do cca 12 kg
  • cena do cca 700 eur, ale ak by ten kočík stál za to, tak môže byť aj drahší

Z praktického hľadiska sa mi zdá byť najvhodnejší Baby Jogger City Mini GT2, ale dizajnovo a farebnými kombináciami sa nám akosi nepáči. Mne sa páči Stokke Beat, ale nenašla som, aké má rozmery sedačky - zmestí sa tam aj starší syn? A odpruženie má niečo ako Peg-Pérego, či bude lepší ?

A manžela zaujal Joolz Hub. Tu sa ale obávam, či sa tam starší syn zmestí. Tento kočík ale aspoň nájdeme v predajniach v okolí a môžme vyskúšať. Stokke a BJ pravdepodobne nenájdeme a budeme musieť kúpiť len tak "naslepo".

Prípadne vieš nám poradiť ešte niečo zaujímavé, čo sme prehliadli?

Za Tvoju radu veľmi pekne ďakujeme.

Ahoj,

Baby Jogger City Mini GT2 mi aj napriek tvojim dizajnovým výhradám, príde ozaj ako najlepšia - najľahšia, najpraktickejšia, najpriestrannejšia voľba na vaše používanie. Možno sa z praktického hľadiska oplatí radšej ustúpiť z požiadaviek na výzor, ak by vám mal fakt vyhovieť.

Baby Jogger City Mini GT2

Stokke Beat je super a myslím, že aj priestorovo nebudete mať ani s dvojročným problém, ale teda nejak viac odpruženia tam nečakaj - je najmä/iba v tom stredovom kĺbe.

A k Joolz Hub - áno, je to skôr užšie sedadlo a strieška nižšie - bude už, alebo čoskoro, taký tesný. Určite treba ísť keď tak vyskúšať naživo, najmä so starším.

Stokke Beat

Joolz Hub

To už potom radšej Baby Jogger City Premier, ak ide o priestor plus otočné sedadlo. Stojí za to.

Baby Jogger City Premier

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli