Sú kočíky Zopa Move Travel 2022 a Cybex Priam 2022 podobné kvalitou?

Zodpovedané
5. jan 2023

Ahoj,

páči sa mi Cybex Priam 2022. A to najmä jeho hlboká vanička a športová časť.

Našla som dizajnovo podobnú hlbokú vaničku Zopa Move Travel 2022, ale viac foto a ani žiadne reálne a nemám.

Sú tieto dva modely naozaj vzhľadovo podobné?

Patrí Zopa ku kočíkom, ktoré niečo vydržia?

Ďakujem

Ahoj,

Zopa Move Travel Set je zostava, ktorú si e-shopy zostavujú samé. Tvorí ho kočík Zopa Move z roku 2019 (ten bol minulý rok nahradený vylepšeným dvojito odpruženým modelom Zopa Move Cross), hlboká vanička a autosedačka podľa voľby e-shopu.

Kočíky Zopa Move a Zopa Move Cross sú veľmi rozdielne. Pôvodný Move bol často reklamovaný na závady konštrukcie. Práve preto nová a vylepšená konštrunkcia nového Move Cross-u bola spevnená a vylepšená. Zároveň má nové bezúdržbové pneumatiky a dvojité odpruženie, ktoré ho predurčujú na používanie v nerovnom teréne dediny. Move je však čisto mestský kočík, ktorý nerovný terén síce prejde, ale nezvláda ho tak dobre ako novší brat.

Určite nie je kvalitou podobný Cybex Priam 4. To je kočík úplne inej funkčnej a aj dizajnovej úrovne v pomere cena/kvalita.

Ja osobne v poradni odporúčam často kočíky značky Zopa, a jedným z nich je práve model Zopa Move Cross alebo Zopa Quest. Hádzať ich však do jedného vreca s Cybex Priam 4 si nedovolím. To je kočík kvalitou porovnateľný so značkami ako sú Joolz, Thule či Bugaboo.

Hlboká vanička Zopa sa nedá porovnať s Cybex, pretože sú veľmi funkcionálne rozdielne. Chýbajú okná na odvetranie - na strieške a panoramatické z boku vaničky, rozdielna kvalita matraca, odkladacie priestory, madlá...

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally