Súrodenecký kočík pre deti s 20mes. rozdielom - áno či nie? A ktorý je naj do mesta?

Zodpovedané
17. dec 2019

Ahoj,

oplati sa pozerat surodenecky kocik, ked rozdiel medzi detmi bude 20 mesiacov? Ak ano, tak ktory je naj do mesta?

Dakujem

Ahoj,

na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať, lebo tam strašne záleží od tvojich kočíkovacích návykov, ale aj od toho, v akom “stave” je staršie dieťa. Či sa ešte rado a často kočíkuje, či vládze aj bežkať, či sa rýchlo unaví, či a koľko cez deň spáva a či aj v kočíku. A či ty máš nervy ho motivovať do chodenia čím ďalej tým viac (či si trúfaš).

Ja osobne som už pri rozdiele rok a pol dvojkočík veľmi nevybavovala. Teda skúšať sme skúšali, ale vyslovene že by som to vyhľadávala, to nie. Keď tak som skúšala starší v kočíku, menší nosič/šatka a potom aj Buggypod, prídavný sedák a tiež prídavný stupienok - skejtík pre staršieho. Dvojkočíky sú totižto nielen drahšou záležitosťou, ale aj ťažšou, menej skladnou - celkovo na miesto, silu, peniaze náročnou.
Ak už dvojkočík, tak pri takmer dvojročnom rozdiele by som hľadala možnosť s integrovaným stupienkom, ako má napríklad iCandy Orange či Peg-Pérego Pliko P3.

iCandy Orange

Peg-Pérego Pliko P3 Compact

Alebo potom s možnosťou lavičky, kam si starší vyskočí a ľahko aj zlezie, ako treba - ako u Baby Jogger City Select Lux, čo môžeš používať aj ako single, jednomiestny kočík. Single-to-double je celkovo dobrý nápad, ak si nie si istá - lebo ho naozaj môžeš používať aj ako plnohodnotný jednokočík, ale aj ako dvojitý tandem či side-by-side, a nebude ti ľúto peňazí či vozenia hebeda s jedným prázdnym sedadlom (ak starší nakoniec kočík začne naozaj bojkotovať). Preto tu spomeniem aj Easywalker Harvey2, Thule Sleek, Nuna Demi Grow

Baby Jogger City Select Lux

Easywalker Harvey2

Thule Sleek

Nuna Demi Grow

Každopádne zváž finančné limity, bazárové možnosti, miesto doma i vo výťahu, časté nakladanie do auta, možnosti staršieho dieťatka a rozhoduj sa na základe toho.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli