Údržba kočíka Moon Nuova 2018 - ako vyprať poťahy?

Zodpovedané
28. jún 2019

Ahoj...

máme doma Moon Nuova 2018. Používame ho už vyše roka a tak by potreboval do práčky. Keď som ho kupovala, predavačka mi tvrdila, že poťahy sa dajú vyprať z celej športovej časti - ja však neviem prísť na to, ako to rozobrať. Poprípade, ak máte info o tomto kočiari a máte skúsenosti s údržbou, prosím poraďte mi, ako ho poumývať. Malý ho celý ofŕkal detskou výživou.

Ďakujem za každú radu.

Ahoj,

v takýchto prípadoch je dobré v prvom rade konzultovať návod - a teda, podľa návodu by sa Moon Nuova nemal kompletne zvliecť a prať bežne v práčke. Okrem toho, že ak nie sú v návode kroky “ako na to” a môžeš sa neskôr stratiť aj pri spätnom zostavovaní ti totiž hrozí aj, že si poťahy oslabíš/potrháš/pokrčíš/vyblednú ti (stratia farbu) (vyslovene pri Nuove som čítala varovanie nejakej Nemky, že to nejak vybrala a hodila do práčky a má teraz dierky).

Čo odporučím skôr sú kroky, ktorými obvykle, pri väčšine kočíkov (lebo väčšina nie je prateľná bežne v práčke), idem ja, a to: najprv hrubú špinu otrieť, potom navlhčiť a nastriekať prípravkom v spreji na tepovanie čalúnení (DM Denkmit, alebo Lidl W5 - nie sú ani drahé), nechať pôsobiť a potom vykefovať a omyť/osprchovať. Niektorí toto robia aj hadicou, napríklad na záhrade (mne obvykle stačila sprcha a čisto sedadlo). Ak je to veľmi zlá, dá sa to zopakovať ešte raz - a nakoniec povysávať. Vyšlo mi tak zatiaľ všetko, a použila som v prípade potreby aj na striešku. 🙂

Pre celkové tipy na údržbu odporučím pozrieť aj článok, čo som k tejto téme písala: https://www.modrykonik.sk/blog/kocikopedia/article/sprievodca-udrzbou-kocika-ako-sa-on-r-admupj/

Moon Nuova

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli