Zvládne kočík ABC Design Salsa 4 Air 2022 rozbité cesty a unesie aj väčšie dieťa?

Zodpovedané
6. feb 2022

Ahoj,

dieťa sa mi narodí koncom mája. Páči sa mi kočík ABC Design Salsa 4 Air 2022.

Zvládne tento kočík rozbité cesty a výmole?

Je dobre odpružený?

Aká je dlhá ložná plocha na športovej časti?

Zmestí sa tam aj dlhšie dieťa, alebo ho budeme musieť po dvoch rokoch vymeniť za iný športiak?

Ešte sa mi páči Cybex Talos S Lux.

Vieš ešte poradiť nejaký iný s XXL strieškou, ktorý poslúži aj pre väčšie dieťa?

Ďakujem

Ahoj,

ABC Design Salsa 4 Air má odľahčenú konštrukciu (14,5 kg) s 22 kg nosnosťou. Tá je v Air edícii vybavená terénnejšími nafukovacími kolesami, ktoré spolu s odpružením zvládnu i mierne zhoršený terén. Rozbité chodníky, jamy, výmole, tráva štrk nebudú žiadny problém. Výhodou je aj veľký nákupný košík. Salsa 4 Air sa tiež pýši koženkovými detailami, efektným prešívaním a lesklou chrómovanou konštrukciou. Je to však ťažší kočík, no od terénnych modelov nemôžeš očakávať ľahkosť. Ich konštrukcie sú stavané tak, aby vydržali záťaž.

Priestranné sedadlo športovej časti môžeš otáčať a polohovať v oboch smeroch až do klasického rovného ľahu vrátane opierky nôh. Strieška na hlbokej i na športovej nadstavbe sa dá rozzipsovaním predĺžiť o panel s vetracím okienkom.

Veľmi podobným kvalitným kočíkom je Gesslein FX4 Classic. Je od Salsa 4 Air o 1,7 kg ľahší. Tento model ti tiež ponúka klasické, do rovného ľahu polohovateľné a plne otočné sedadlo s možnosťou výškového nastavenia. Konštrukcia má nosnosť 22 kg a je plne odpružená. Naviac podstatne kompaktnejšia, než je na túto značku a typ kočíka bežné. Kolesá z tvrdenej gumy so zabudovanými vzduchovými komôrkami umožňujú nižšiu celkovú váhu, jednoduchú ovládateľnosť a priľnavosť na povrch. Pritom však dostatočnú odolnosť s vlastnosťami blízkymi nafukovacím pneumatikám. Voliteľne si môžeš doobjednať aj ručnú brzdu a kopu ďalšieho príslušenstva.

Podobným modelom je aj Emmaljunga NXT60. Je to praktický športový model, no s o niečo menšími, mestskejšími kolesami. Vďaka šírke 58 cm zvládne i užšie uličky napríklad v obchodoch. Jeho stabilná konštrukcia (11,6 kg) s odpružením a kvalitnými voliteľnými kolesami pritom prejde aj ťažší terén.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally