10-mesačná dcérka počas dňa trepe hlavičkou. Je nutná návšteva lekárky?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

dcérka má 10 mesiacov a veľmi často počas dňa trepe hlavičkou doprava doľava rýchlo ako sa jej len dá. Až sa jej krúti hlava a utekajú očká.

Treba to riešiť?

Zakazujem jej to a vždy chytím hlavu, aby to nerobila. No nie vždy sa to dá ustriehnuť.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť iba prejavom motoriky, že sa niečo takíto naučila robiť a "baví ju to".

Utekanie očiek pri pohyboch je prirodzené. Ak by sa vyskytovalo mimo toho, tak je vždy nutné prešetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas