10 mesačný synček má Covid-19 a nedarí sa nám znížiť mu teplotu. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

náš 10 mesačný synček je covid pozitívny. Druhý deň má vysoké horúčky do 39,7°C, ktoré sa nám nedarí zrážať. Váži 8 400 g. Dávame mu Nurofen 4 ml. Teplota klesne po dlhom čase maximálne na 38,5°C a zase o tri hodinky stúpne.

Máme lieky striedať?

Skúšali sme obklady na hrudník a okúpať, no nezabralo to. Naša pani doktorka nám predpîsala Prednison.

Máme ho synčekovi podávať?

Ako máme postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste podať Paralen v dávke 15mg/kg. Možno synček nereaguje na ibuprofenové lieky (Nurofen).

Prednison v prípade neklesajúcej teploty by mohol pomôcť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas