10-týždňová dcérka má problém s dvíhaním hlavičky. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

dcérka bude mať teraz v nedeľu 10 týždňov a trošku má problém s dvíhaním hlavičky. Na brušku sa jej vôbec nepáči. Keď jej pridržím ruky, tak sa jej občas podarí dvihnúť. Ale väčšinou sa jeduje, alebo dáva hlávku na bok. Len tie rúčky stále dáva dozadu.

Je to v poriadku?

A ešte má chrasty, na hlávke seboreu. Dali nám salycilový olej.

Môžem jej ho dávať na hlávku denne?

Môžem dávať na žabku v puse Candibene spray?

Strašne to smrdí. Ono to je na nohy. Poradila nám to sestrička, poradňu máme až o mesiac.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete dávať denne. Skúste kúpiť Babe šampón, mám s ním dobrú skúsenosť.

Čo sa týka pobytu na brušku - určite sa objednajte k detskému fyzioterapeutovi na kontrolu stavu. Môže mať diastázu, slabšie svaly. To treba prípadne potom radšej diagnostikovať skôr ako neskôr.

Candibene je nevhodný na použitie do pusky. Musíte mať liek priamo na predpis od doktorky, ktorý je určený na liečbu žabky u detí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas