11 mesačná dcéra má vyrážky. Ide o šiestu chorobu?

Zodpovedané
23. dec 2019

Dobrý deň,

moja 11 mesačná dcéra mala v utorok a v stredu teploty do 38.5°C. Veľa plakala a zle spala. Budila sa s plačom. Mysleli sme si, že jej idú tri zuby. Dostala Nurofen a tepplota už nevystúpila.

Včera sa celá vyhádzala ta krku, hrudi, na brušku a na chrbte. Dnes vyrážky pretrvávajú a je skôr studenšia. Teplota okolo 36°C.

Ide o šiestu chorobu?

Máme ísť na pohotovosť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ide o šiestu chorobu, nemusíte ísť k lekárovi. Už teplotu mať nebude, vyrážka odzneje spontánne.

Ešte ju nechajte v pokoji, dnes iba doma, tekutiny, teplo, čítať rozprávky, žiadne jašenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas