11 mesačný synček sa myká a hádže celým telíčkom. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 11 mesačného synčeka, ktorý cez deň veľa plače. Asi z únavy, pretože nechce, resp. nemôže zaspať. Keď zaspí, tak je to iba na pár minút.

Nechce spať ani v náručí, ani v postieľke, ani v nosiči a ani v kočíku.

Pri zaspávaní sa prudko myká, prehýba sa s bruškom dopredu. Nie sú to klasické detské pohyby. Hádže celým telíčkom. V noci spí dobre, budí sa každé dve hodiny na dojčenie.

Môže ho niečo bolieť?

Môže mať neurologický problém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

opisovaný stav pri zaspávaní je bežný prejav zaspávania.

Nemyslím si, že by išlo o neurologický problém, nakoľko inak je synček úplne v poriadku, spinká dobre, psychomotoricky napreduje.

Najlepšie je uspať ho na prsníku aj cez deň a potom preložiť do postieľky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas