11 ročné dieťa je 14 dní bez stolice. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
17. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej 11 ročnej dcéry, ktorá už 14 dní nemala stolicu. Dávam jej aj Duphalac. Aj strava je upravená a nič nepomáha.

Dnes sme boli u doktorky a dala na čipok ale nezabral tak sme šli na chirurgiu. Poviem to spontánne, strčil jej palec do zadku a povedal, že tam ma štupeľ. Tak nám dal domov klystír.

No ja som ho po veľkom boji dala a asi pred hodinou. Dokonca ani ta vodička nevytiekla. Doktor povedal, že to bude účinkovať do 5 minút a ak nie, tak jej to bude vyberať manuálne. A tomu sa chcem vyhnúť. Chcem ešte niečo skúsiť doma.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa tomu vyhnúť.

Stolicu je potrebné vybaviť manuálne, ak nejde po klystíre von, lebo už bude taká tvrdá, že to asi inak nepôjde.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas