12 ročná dcérka má bolesť nôh po Covide-19. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

12 ročná dcérka mala diagnostikovaný 30.1.2022 Covid-19 s veľmi miernymi príznakmi. Tri dni ju škriabalo hrdlo, boleli ju celé nohy (sem-tam), teplotu nemala. Neskôr suchý kašeľ, ale tiež len mierny.

Teraz po prekonaní Covidu-19 sa sťažuje na bolesti nôh v lýtkovej oblasti. Nemá kŕče, nebolí ju kosť a ani sval. Iba niečo medzitým zboku lýtka. Nie je to veľká bolesť, ale cíti to hlavne večer.

O aký problém môže ísť?

Treba navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

nechala by som tomu nejaký čas. Skúste kúpiť nejaký multivitamín s magnéziom aj B vitamínmi. Nechajte nejaký čas šetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas