13 mesačná dcéra má zdurený prsník. Je to kvôli mojim hormónom?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý večer,

naša 13 mesačná dcéra má jeden prsník väčší ako druhý. Má ho ako keby zdurený. Vraj to môže byť z mojich hormónov, keďže som ju dojčila.

Približne pred mesiacom som ju prestala dojčiť, no zdurenie pretrváva.

Po akom čase môžem očakávať upravenie, ak sú dôvodom zdurenia moje hormóny?

Mám hľadať aj iný dôvod?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže byť dojčenie príčinou zdurenia prsníčka.

Neviem Vám ale povedať po akom čase.

Ak by sa prsník nezmenšil do pol roka, prípadne ak by sa ďalej zväčšil, tak by som to už riešila s lekárom, ktorý Vás pošle na sono.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas