14 mesačná dcérka zvracala. Mali by sme ísť k pediatričke?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

14 mesačná dcéra začala okolo obeda zvracať. V ten deň ani nič nejedla, len sa dojčila. Do večera zvracala asi 3x, stále po dojčení. Vodu tolerovala. Okolo 19:00 na hodinku zaspala, potom zvracala ešte 2x. V noci spala a aj sa dojčila. Všetko bolo ok. Ráno po zobudení a dojčení zase zvracala 2x.

Môže ísť o virózu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o virózu. Vždy po vracaní nič do úst aspoň 2 hodiny, potom vodu po lyžičkách. Najprv každých 15 minút, po hodine každých 10 minút. Až po tolerancii tohoto môže vodu po dúškoch. Prípadne dojčenie ale nie do sýta. Iba zopár glgov naraz.

Pokiaľ je dcérka dostatočne hydratovaná a nejaví známky dehydratácie, tak môžete stav zvládnuť aj doma. Musí mať dostatočný počet pocikaných plienok a byť "normálna". Teda nie spavá, či naopak predráždená plačlivá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas