14 mesačné dieťa málo džavoce. Máme to riešiť s lekármi?

Zodpovedané
3. jan 2020

Dobrý deň,

môj 14 mesačný syn málo džavoce. V podstate vie povedať iba daj (to je najčastejšie), potom mama, baba, vava, lala. Mama povie tiež veľmi málokedy. Musíme s ním cvičiť Vojtovku, lebo je mierne hypotonický. Zistili mu to veľmi neskoro. Navštevujeme aj neurológa a fyziológa. Zatiaľ nám vraveli, že je všetko v poriadku, okrem tej miernej hypotónie.

Rozumie mi všetko.

Mám začať riešiť s lekármi aj to džavotanie?

Za odpoveď ďakjem

Dobrý deň,

synček je sledovaný neurológom. To znamená, že jeho psychomotorický vývin je monitorovaný a predpokladať sa dá aj oneskorenie vzhľadom k hypotónii.

Nie je to potrebné zatiaľ riešiť, chce to iba čas a venovanie sa synčekovi aj naďalej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas