15 mesačný syn mi nerozumie. Je to len o trpezlivosti, alebo je nutné situáciu riešiť s lekárom?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 15 mesačného syna. Syn nechce nič ukazovať, nerozoznáva zvieratká, nerozpráva. Len to svoje jajajaj a pod. Nechce po mne nič opakovať, nechce dávať papá a ani ťapuškať. Len vtedy, keď to on uzná za vhodné.

Mám pocit, že mi nerozumie. Resp. nechce rozumieť. Je skôr živší. Chodí, štverá sa hocikde.

Je to o trpezlivosti, alebo je to nutné riešiť s lekárom?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto, deti v tomto veku ešte rozprávať nemusia. Ale interakcia v smere ukazovania v knižkách, napodobňovanie zvukov by už mala byť prítomná.

Zároveň by mali rozumieť jednoduchým povelom ako podaj, prines, ukáž lampu atď. Otázne je, či Vám nerozumie, alebo je to jeho svojvôľa. Ak ste si však ako matka (ktorá dieťa vždy pozná najlepšie) neistá, je vhodné skutočnosť povedať pediatrovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas