18 mesačné dieťa má zvláštne nechty na nohách. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

môjmu 18 mesačnému synčekovi takto rastú nechty na nohách. Nechtík na palci rastie ako keby vo vrstvách. Deje sa to odkedy sa začal plaziť/štvornožkovať a nezmenilo sa to ani potom, čo začal v 12. mesiacoch chodiť. Pri strihaní nechtíkov som si všimla, že aj niektoré ostatné má hrubšie ako bývali.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam kožné vyšetrenie, kde lekár urči, či ide o mykózu nechtov a nasadí liečbu, alebo niečo iné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas