19 mesačná dcérka je často chorá. Mali by sme vyhľadať imunoalergológa?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

vo februári sme prekonali Covid-19 a odvtedy je moja 19 mesačná dcérka vkuse chorá. Každé dva - tri týždne má sopeľ, kašeľ a teploty 38,5°C a viac. Od februára vkuse bez prestávky kašle - niekedy viac, niekedy menej. Taký hrdelný zvuk. Dýchanie má čisté. Väčšinou sú to kašle od soplíkov. Kašlala aj vtedy, keď bola zdravá.

Doktorka jej odmieta spraviť výtery z hrdla a nosa. Vraj takým malým to nerobia. Soplíky jej trvajú vždy 3 - 4 týždne. Som z toho už unavená. Teraz je chorá opäť po 3 týždňoch aj s teplotou. Zajtra ideme k lekárke.

Mali by sme vyhľadať imunoalergológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

po Covide-19 to bohužiaľ vidíme čoraz častejšie. Neviem, či chodíte na krúžky, resp. má súrodenca, ktorý môže dcérke "nosiť" virózy.

Nateraz by som určite sa snažila vyvarovať kolektivizácii + brať Imunoglukan sirup + začať inhalovať Vincentku 1x denne preventívne (pri ochorení aj 3x po 10minut).

Pediater vie evidentne predpísať aj Broncho-vaxom, ktorý sa predpisuje ako taká kúra pri opakovaných infektoch DC.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas