3,5 ročná dcéra má niekoľko dní zvýšenú teplotu. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
9. dec 2020

Dobrý deň,

moja 3,5 ročná dcérka má od štvrtka 3.12 zvýšenú telesnú teplotu 37,3 - 37,9°C. Vo štvrtok večer mala 38°C a odvtedy ju má stále zvýšenú. V piatok sme boli u pediatričky a máme len teplotu sledovať.

Boli sme u nej aj dnes. CRP je ok. Moč na ambulancii ok, poslali ho aj na rozbor. Dcérka nemá žiadne iné príznaky, je bez soplíkov a bez kašľa.
Naša pediatrička sa nevyjadruje, že čo ďalej.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nič iné ako čakať kým sa stav nepohne nejakým smerom - buď teplota prejde a viróza odzneje, alebo sa pridá bakteriálna infekcia (čo samozrejme nechceme), stúpne CRP a bude nutné nasadiť antibiotiká.

Viróza s teplotami môže trvať aj vyše týždňa. Je potrebný pokojový režim, tekutiny, teplo a vitamíny - môžete kúpiť aj Imunoglukan acute kids.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas