3,5 ročná dcérka má viac ako mesiac vyrážky. O aký problém sa jedná?

Zodpovedané
29. júl 2019

Dobrý deň,

moja 3,5 ročná dcérka má viac ako mesiac takéto vyrážky. Najskôr to mala na brušku okolo pupka na ľavej strane.

Pani doktorka povedala, že to vyzerá ako alergia a máme dávať Fenistil. Ten však nezabral. Neskôr to ostalo suché a potierala som to Excipialom a zmizlo to. Teraz to má na vnútorných stehnách. Dcérka mala suché fľaky aj na zadočku. Natierala som ich Excipialom a zmizli. Mala aj na zadocku suche flaky ktore tiez po natierani Excipialom zmizli.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dcérku treba denne po kúpaní natierať Excipialom, do kúpeľa používať Oilatum resp. iný prípravok na zmäkčenie a ochranu kože.

Môže ísť o kontaktnú dermatitídu (koža reaguje na kontakt s nejakou látkou, ktorá jej "nevyhovuje"), ale aj o iné kožné ochorenia spojené so zvýšenou suchosťou kože. Ešte evidentne prichádza v úvahu aj atopia, tá však býva na iných častiach tela.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas