3-týždňový syn má asi reflux a veľa zvracia. Ako mu môžeme pomôcť?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

môj syn má 18 dní a posledné 4 dni zvracia mlieko. Je plne dojčený.

Po narodení som rátala s odgrcnutím, aj to tak bolo prvé dni. Od pondelka približne zvracia 5 - 6x za deň oblúkom, aj cez nos a veľké množstvo. Niekedy hneď po dojčení a niekedy aj 1,5 hodiny po dojčení.

Volala som našej pediatričke, sestrička mi odporučila sirup Gastrotuss. Dávam mu ho už 2 dni 5 minút po dojčení a zatiaľ nevidím rozdiel.

Počas dojčenia ho dávam odgrgnúť a po dojčení tiež. Občas sa stane, že zaspí pri dojčení, ale nevidím rozdiel, že by grcal menej po ogrgnutí. Občas je nepokojný a plačlivý, chutí mu jesť.

Je to reflux?

Sestrička nám povedala, že nemáme chodiť a uvidíme ako to bude do ďalšej poradne, ktorá bude 27. septembra.

Ako mu pomôcť a ako predísť zvracaniu?

Mám ďalej skúšať sirup Gastrotuss?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak synček vracia 6x denne oblúkom a veľké množstvo, tak je vhodné vyšetrenie pediatrom a vyvrátenie možnej pylorostenozy. Deti vtedy aj nepriberajú, sú spavejšie.

Je otázne čo je pre Vás väčšie množstvo. Treba to proste skonzultovať riadne s doktorkou. Ideálne jej nafoťte koľko vyvracia, zaznačte si koľkokrát denne. Ona synčeka preváži a povie Vám či môžete by pokojná, že ide o reflux, alebo je nutné ďalšie dovyšetrovanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas