5,5 mesačný syn má prepadnutú fontanelu. Môže to byť spôsobené prerezávajúcimi sa zúbkami?

Zodpovedané
29. nov 2020

Dobrý deň,

môj synček má 5,5 mesiaca a od včera večera sledujem, že má prepadnutú fontanelu. Pije umelé mlieko a dávam mu aj vodičku alebo čajík. Vypije cca 25 ml.

Môže to byť spôsobené aj tým, že sa mu prerezávajú zúbky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, priamo prerezávaním zúbkov nie.

Ale ak sa mu prerezávajú zúbky môže menej piť mliečka, preto môže byť trošku menej hydratovaný a fontanelka prepadnutá. Ak má však 5 a viac pocikaných plienok denne, tak je stav jeho hydratácie stále v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas