5 mesačnému synovi sa vyhadzujú pupáčiky po zavedení príkrmov. Ide o alergiu?

Zodpovedané
18. feb 2021

Dobrý deň,

môjmu 5 mesačnému synovi sa už mesiac vyhadzujú na tvári malé červené pupáčiky. Začalo to cca týždeň po zavedení príkrmov. Stupňuje sa to. Mal to najprv iba v oblasti očí.

Príkrm som zavadzala postupne 3 dni každá potravina. Nespozorovala som zmenu pri žiadnom samostatnom druhu zeleniny. Pediatrička nám predpísala Fenistil kvapky. No už končíme s ich užívaním a zatiaľ bez zmeny. Hydratačné krémy tiež nezaberajú.

Od narodenia som synovi nemenila nič, prášok a ani mydlá.

Môže mať takúto reakciu na každý druh príkrmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie to je nepravdepodobné, ak navyše ich nemá nikde inde na tele.

Neviem, či robíte príkrm s dojčenskou vodou, skúste nateraz aj to. A ešte môže byť keďže je len na tvári, že hrou s rukami a slinkami si niečo zanáša. Čiže ešte by som skúsila zvýšiť hygienu rúk v tomto smere.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas