5 ročná dcéra má výtok a zapácha jej pot. Akú liečbu odporúčate?

Zodpovedané
16. feb 2022

Dobrý deň,

keď mala dcérka 4 roky a 10 mesiacov, tak som začala pozorovať u nej výtok. Bolo to v októbri 2021. Bol klasický ako u žien - hlienovitý a zanechával na gaťkách škvrny. Výtok máva nepravidelný.

Niekedy je pár dní pokoj, niekedy ho má viac dní za sebou. Boli sme u detskej gynekologičky, ktorá urobila ster. Povedala, že všetko je v poriadku. Žiadny zápal a ani infekcia nie je. Ster bol robený zrovna počas dňa, kedy dcérka výtok nemala.Takže to ostalo nedoriešené.

Zasa bol pár dní pokoj. Výtok sa stále robí. Navyše som spozorovala, že keď sa dcérka spotí, tak jej pot začal páchnuť ako dospelému človeku. A to hlavne po fyzickej aktivite. Toto potenie som postrehla od posledného víkendu. Hygienu dodržiavame. Sprchujem ju každé ráno aj večer výhradne čistou vodou.

Akú liečbu odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste na 2 mesiace brať probiotiká s obsahom LGG - ProBio-fix Inum.

Prípadne by som dala vyšetriť stolicu na parazity a moč u obvodnej doktorky. Pri negativite výsledkov a pretrvávaní problémov by som zvažovala endokrinologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas