5 ročný syn máva pichanie pod rebrom. Je potrebné vyšetrenie u pediatra?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému 5 ročného syna, ktorý sa občas sťažuje na pichanie pod ľavým rebrom pri nádychu. Máva to raz za niekoľko mesiacov a odoznie to to do pár minút. Nie je to spojené s námahou, objaví sa to napr. pri ležaní na gauči. Zdravotné problémy nemá žiadne, chorý nebýva. Máva len klasické škôlkarske sople.

Je potrebné ísť na vyšetrenie k pediatrovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

k pediatrovi zájsť môžete.

Skontroluje chrbticu, či sa vyvíja správne, či nie je nábeh na skoliózu, ktorý by bol nutný regulovať cvičením.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas