6 ročný vnuk má 7 dní horúčky a chrípku typu B. Čo mu pomôže?

Zodpovedané
9. mar 2020

Dobrý deň,

pred týždňom 6 ročný vnuk dostal teplotu 37,6°C a v noci už do 40°C. Nakoľko sa vrátili z Talianska, tak dcéra radšej zavolala sanitku domov. Na Kramároch im spravili kompletné vyšetrenie.

Koronavírus bol vylúčený, CRP v poriadku, ale bola diagnostikovaná chrípka typu B. Potom boli u svojej lekárky, ktorá tvrdila, že to môže trvať aj nasledujúci týždeň. Vyšetrila ho, dýchanie mal čisté, CRP ok

Včera mal večer teplotu len 37,5°C, ale mal zaľahnuté uško. Tak mu dcéra dala Nurofen a kvapky do uška. Mysleli sme, že je choroba na ústupe. Dnes celý deň bez teploty, ale okolo 15.30 mu zase teplota išla už na 38.2°C.

Je to v poriadku?

Papať mu nechutí, piť pije dosť veľa, dcéra mu stále dáva čajíky,

Ďakujem

Dobrý deň,

chrípka štandardne trvá 7 dní (teploty) a môže aj 10. Opakovane bolo robené CRP - nejde o bakteriálne infekciu, takže treba pokračovať v zavedením režime.

Dostatok pokoja, tekutín, znižovanie teploty. Ak má zaľahnuté uško a smrká pridajte Nasivin do nosa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas